Багато дуже корисні для печінки продукти є звичайними і зустрічаються на більшості кухонь. Ви могли не знати про них, кажуть іспанські дієтологи, які опублікували список таких продуктів на сторінках видання La Gaceta.

Печінка є одним з органів, який виконує більшість функцій в нашому організмі. Вона відповідає за звільнення крові від шкідливих речовин, командує процесами використання цукру, заліза в організмі. Стану печінки, її функціям шкодять шкідливі звички, пов’язані зі зловживанням, малорухливість, нездорова їжа.

“Існують дуже корисні для печінки продукти, про які ви могли не знати. Вони допомагають поліпшити роботу найважливішого органу”, – розповіли фахівці.

Лимон. Забезпечує організм вітаміном С, що сприяє правильному функціонуванню печінки, полегшує її функціонування. Лимонний сік містить велику кількість концентрованого вітаміну С, багатий антиоксидантами, які зменшують запалення, видаляють вільні радикали, покращують здатність організму переробляти глюкозу.

Часник. Має протизапальні властивості, що допомагають регулювати і покращувати функцію печінки. Насичений аліцином-речовиною, що активізує очищення самої печінки від небажаних компонентів, потенційних токсинів. Дієтологи рекомендують вживати овоч в їжу розчавленим.

Яблуко. Завдяки високому вмісту клітковини, яблука (особливо зелені) також сприяють детоксикації печінки, покращують її роботу. У низькому вмісті багато вітаміну С, що діє як антиоксидант, що захищає клітини органу від зовнішніх пошкоджень.

Нут. Раціон, багатий бобовими, оздоровлює печінку, стимулюючи виділення шкідливих для неї речовин. Конкретно нут сприяє утворенню амінокислот, що впливають на утворення ферментів, які беруть участь в метаболізмі очищення печінки.

Огірок. Завдяки великій кількості води і мінеральних солей сприяють зволоженню організму і виведенню токсинів з сечею. До того ж діють як проносне, що додатково дає ефект детокса.

Капуста. За даними дослідження, опублікованими журналом Hepatology, що міститься в капусті компонент індол ефективно зменшує кількість жиру в її клітинах і специфічним чином впливає на кишечник, що зменшує ймовірність запалення.

Броколі допомагає нейтралізувати шкідливі для печінки елементи (алкоголь, ліки), що негативно впливають на її функціонування.