Якісні сонцезахисні окуляри можуть бути зі скляними, так і з пластиковими лінзами. Аксесуар не слід купувати у торгових точках, де неможливо перевірити справжність фірми-виробника, розповіла офтальмолог Тетяна Єлісєєва.

Вона зазначила, що сонце сильніше ушкоджує очі, якщо людина носить дешеві пластикові окуляри невідомого походження, які не мають УФ-захисту. “Це відбувається через те, що під темним склом зіниця розширюється і кількість ультрафіолету, що проникає до ока, збільшується”, – пояснила фахівець.

Краще купувати сонцезахисні окуляри в перевірених місцях, наприклад, у багатьох оптиках є спеціальний прилад, де можна дізнатися про ступінь захисту від УФ. За словами Єлісєєвої, аксесуар повинен забезпечувати захист не тільки від УФ-випромінювання, а й захищати від синіх високоенергетичних променів, які є небезпечними для очей.

“Найякісніший захист забезпечує очкова оптика з 99-відсотковим ступенем захисту від ультрафіолету – з маркуванням UV 400. Такі окуляри можуть коштувати досить дорого. Набагато частіше можна зустріти моделі формату UV 380, які затримують до 95% УФ-променів”, – продовжила офтальмолог.

Вона додала, що інші моделі окулярів, навіть із затемненим склом, гірше захищають очі від негативного впливу ультрафіолету. Ступінь захисту в будь-якому випадку має бути вищим за 50%.

При цьому Єлісєєва уточнила, що ступінь захисту від УФ та ступінь затемнення – різні поняття. Наприклад, окуляри з невеликим ступенем затемнення одночасно можуть бути зі 100-відсотковим захистом від УФ, проте їх некомфортно використовувати людям із високою світлочутливістю сітківки. Ступінь затемнення у свою чергу впливає тільки на яскравість сприйняття зображення, а також комфорт носіння окулярів.