Люди, які регулярно п’ють чорний чай, підвищують свій захист від декількох ракових захворювань, а також від небезпечного для серця атеросклерозу. Вживання цього напою пов’язано також з іншими перевагами для здоров’я.

Отримання антиоксидантів. Антиоксиданти допомагають організму боротися з вільними радикалами-нестабільними молекулами, які є результатом як природних процесів, так і впливу навколишнього середовища. Їх накопичення веде до пошкодження або зміни клітин в організмі, що підвищує ризик відразу багатьох захворювань, включаючи атеросклероз і деякі види раку.

Антиоксиданти можуть допомогти видалити вільні радикали, і чай є одним з кращих доступних джерел антиоксидантів. Наприклад, до 30% сухої маси чорного чаю (зеленого теж) складають фенольні сполуки, які мають потужний антиоксидантний ефект, що захищає організм від змін, які призводять до хвороб.

Захист від атеросклерозу. Атеросклероз розвивається в зв’язку з накопиченням жорсткого нальоту на стінках артерій, через якого порушується нормальний кровотік, і розвиваються ішемічна хвороба серця, інсульти і порушення в роботі нирок. Дослідження на тваринах показало, що вживання чорного або зеленого чаю може запобігти розвитку атеросклерозу. Згідно з одним з оглядів, вживання трьох або більше чашок чаю в день може захищати від ішемічної хвороби серця. Також було виявлено, що люди, які вживали чотири чашки чорного чаю в день, мали менший ризик розвитку інсульту.

Зниження ризику раку. Згідно з даними Національного інституту раку (NCI), поліфеноли чаю можуть сповільнювати ріст пухлин. Речовини чорного чаю імовірно можуть впливати на клітини раку шкіри, молочної залози, легенів і простати.

Зниження артеріального тиску. Одна з переваг чорного чаю полягає в тому, що він зменшує шкідливий вплив жирної їжі на серцево-судинну систему. Завдяки цьому поліпшуються показники артеріального тиску. Дослідження 2015 року показало, що чорний чай сприяє зниженню і діастолічного, і систолічного артеріального тиску (правда, дослідження було невеликим, і його результати потребують підтвердження).

Захист від діабету. У ряді досліджень було отримано дані про те, що вживання чаю може допомогти знизити ризик діабету. В одному з проектів його учасники, які страждали на діабет 2 типу, пили чорний чай в різній кількості протягом 4 тижнів. В результаті у них покращилися показники цукру в крові-в цьому вчені бачать результат антиоксидантної та протизапальної дії напою.

Переваги для інших умов. Наявні дані також говорять про те, що чорний чай може допомогти поліпшити щільність кісткової тканини, знизити ризик ревматоїдного артриту і хвороби Паркінсона.