Щоб підтримувати молодість і здоров’я мозку, в першу чергу необхідно вести здоровий спосіб життя. Зберегти його функцію на багато років допоможуть регулярні заняття спортом і ментальні тренування, розповів нейрофізіолог Володимир Конишев.

“Фізичне здоров’я мозку – це хороший сон, збалансоване харчування, здоров’я організму в цілому, фізичні навантаження”, – пояснив він. Фахівець додав, що ментальні тренування потрібно зробити регулярними і різноманітними. Наприклад, гра в шахи або розгадування кросвордів є рутиною, так як під час цих занять задіяні одні і ті ж нейрони.

Щоб мозок розвивався, важливо дати йому новий досвід. Це можуть бути подорожі, нові страви, тематичні майстер-класи і навіть прослуховування музики різних стилів, зазначив Конишев.

Читайте також:  Низькі температури корисні для продовження життя

Крім цього, нейрофізіолог закликав менше часу проводити за переглядом телевізора, в соціальних мережах і віртуальних іграх. “Ми-це наш мозок. Якщо мозок активно насичується безглуздим контентом, то людина сама спрощується і не відчуває задоволення від життя”, – підсумував фахівець.