Вчені виявили несподіваний зв’язок між вживанням алкоголю і появою онкологічної хвороби. З’ясувалося, що всього кілька кухлів пива, випитих за тиждень, можуть спровокувати розвиток раку.

Учені з Нью-Йоркського університету здійснили дослідження і з’ясували, що звичка вживати спиртні напої може виявитися спусковим механізмом для зразу декількох видів раку. Причому це відноситься навіть до любителів теплого пива.

Крім того, вчені заявили про те, що регулярна випивка підвищує ризик виникнення хвороб ясен і серцево-судинних захворювань.

«Верхня межа, після якої організму заподіюється шкода, складає 100 грамів чистого спирту на тиждень, що дорівнює п’яти кухлям пива міцністю 4% або 875 мг вина міцністю 13%. Перевищення цієї дози в два рази збільшує ризик передчасної смерті», – повідомили автори дослідження в публікації журналу Microbiome.

Читайте також:  Скільки кроків треба зробити, щоб спалити калорії від випитого алкоголю

Медики стверджують: якщо людина вживає алкоголь стане пити менше, то завдяки цьому підвищить свої шанси на те, щоб прожити довше, а його ризик серцево-судинних захворювань зменшиться. За їх словами, якщо людина вживає спиртне в кількості в два з половиною рази більше вищеназваної норми, він наближає власну смерть на 4-5 років.

Зробити подібні висновки фахівців спонукали результати дослідження, під час якого ними були вивчені зразки мікрофлори ротової порожнини, взяті у 1044 людей віком від 55 до 78 років. Таким чином вчені змогли дізнатися, що відбувається у роті людей а) непитущих, б) помірно питущих і в) і тих, хто постійно п’є.

Читайте також:  Болить спина? Можливо, у вас рак

«У людей, що вживають спиртне, відбувається зміна мікрофлори: збільшується чисельність бактерій Bacteroidales, Actinomyces і Neisseria. Bacteroidales викликають запалення, гнійні рани і розвивають злоякісні пухлини. Actinomyces можуть стати причиною актиномікозу і ендокардиту, а Neisseria містить у собі збудників гонореї та менінгіту», – розповіли вчені про тих негативних процесах в порожнині рота, які виникають у зв’язку з вживанням спиртного.

Джерело: МедікФорум