Деякі продукти з високим вмістом поліфенолів можуть захистити мітохондрії, які знаходяться всередині клітин організму людини і постачають їх енергією. Збереження функцій мітохондрій є важливим фактором, що впливає на довголіття. Такі продукти, як оливкова олія, ягоди і навіть сир є антивіковими за рахунок вмісту в них корисних для підтримки здоров’я елементів. Доктор медичних наук, кардіолог Стівен Гандрі розповів, в чому їх переваги.

Оливкова олія

“Я сумно відомий словами про те, що єдина мета їжі – наповнити рот оливковою олією”, – жартує доктор Гандрі. Оливкова олія, за його словами, багата поліфенолами, такими як олеуропеїн, лігнани та гідрокситирозол. Воно знижує рівень холестерину і кров’яний тиск. А недавнє дослідження, опубліковане Journal of the American College of Cardiology, показало, що підвищення вживання оливкової олії, особливо замість інших жирів, може збільшити тривалість життя.

Ягоди

Щоб жити довго, рекомендується їсти ягоди, які теж багаті поліфенолами. Чорниця, наприклад, містить антоціани, які підтримують здоров’я мозку і всього організму. Вчені навіть виявили зв’язок між антоціанами і здоровим старінням. Гранати включають в себе елагову кислоту, яка допомагає в обміні речовин і роботі мозку. Найбільше поліфенолів міститься в листі, плодах і насінні рослин, передає портал Mind Body Green.

Сир

Продукт, який несподіваним чином увійшов до топ-3 антивікових продуктів. Багато лікарів не вважають сир корисною їжею. Однак доктор Гандрі розповів, що існують певні види сиру, які потрібно їсти, щоб жити довго.

У процесі вивчення “блакитних зон” – територій з високою концентрацією довгожителів серед населення-він виявив цікавий зв’язок між довголіттям і наявністю кіз і овець. За його словами, ті, хто володіє цими тваринами і виробляє продукти з козячого і овечого молока, відрізняються більш високою тривалістю життя. Він вважає, що сир, зроблений з молока кіз і овець, містить корисні сполуки, позитивно впливають на мітохондрії.