Ізраїльський лікар дає поради батькам, як убезпечити дитину і самих себе від зайвих інфекцій.

Відомо, що освітні заклади є розсадниками інфекційних захворювань. Часто хворіючі діти нерідко заражають і своїх батьків, які самі ледве встигають одужувати, як хворіють знову. Ізраїльський лікар Іден Горен розповів про те, що можна зробити, щоб уникнути передачі інфекцій в дитячих садах і школах.

За словами лікаря, малолітні діти дійсно в межах норми страждають від інфекційних захворювань до 10-12 разів на рік. У старших класах в міру розвитку імунітету частота періодів хвороби знижується до 5-6 на рік. Крім того страшеклассники краще розбираються в питаннях гігієни: частіше миють руки, рідше доторкаються до рота, носа і очей.

Читайте також:  8 риб та 2 інші продукти, які захищають від втрати зору

Існує кілька способів запобігання інфекцій в дитячих садах і школах. З соціальної солідарності їм повинні слідувати всі батьки і діти, так як виграють або програють війну з хворобами в кінцевому підсумку всі разом. По-перше, необхідно частіше мити руки, менше контактувати з поверхнями загального користування, не торкатися немитими руками до обличчя, рота й очей. Чхати і кашляти необхідно в хустку або зігнутий лікоть руки. Обережніше треба поводитися в місцях загального користування, особливо небезпечні крани для пиття, до яких діти часто торкаються губами. Проблему становлять пляшки для води багаторазового використання, з яких часто п’є відразу кілька людей.

Читайте також:  Типи людей, які ризикують отримати захворювання кишківника

По-друге, необхідно дотримуватися передбачених строків вакцинації усіма щепленнями, проти яких немає протипоказань у дітей. І, нарешті, хвору й заразну дитину необхідно залишати хворіти вдома, навіть якщо вона скучає за компанією друзів.

Джерело: MedikForum