Чай вважається хорошою альтернативою кави, особливо для тих, кому такий напій протипоказаний. У світі існують сотні різних сортів, які відрізняються не тільки смаком і кольором, але і властивостями. Найкориснішими є кілька видів чаю.

Білий чай

Відомий, як чай краси. Дослідження показали, що білий чай має потенційну антивікову активність за рахунок інгібування ферментів колагенази і еластази і може допомогти захистити клітини шкіри від пошкодження сонцем. Тому не дивно, що білий чай часто входить до складу елітних продуктів по догляду за шкірою.

Крім того, він має масу інших переваг для здоров’я. Зокрема, дослідження, проведене в університеті Пейс, виявило, що екстракт білого чаю здатний вбивати бактерії, віруси і грибки в організмі з більшою ефективністю, ніж інші чаї. Робота була зосереджена на бактеріях, що викликають інфекції Staphylococcus, Streptococcus і пневмонію. Інше дослідження показало, що білий чай може захистити від раку товстої кишки.

Читайте також:  Чому сіль важлива для здоров'я

Зелений чай

Він стоїть на другому місці за своєю користь після білого. Сюди відносяться всі типи чаю, включаючи японський матчу. Чай багатий антиоксидантами і катехінами, в тому числі добре вивченим EGCG (епігаллокатехін галлат). Дослідження показують, що ця речовина допомагає зміцнити здоров’я серця, зменшити запалення і поліпшити кровообіг. Протизапальні властивості чаю надають позитивну дію на артеріальний тиск і рівень холестерину.

Крім того, зелений чай може запобігати реплікацію певних типів злоякісних клітин, в тому числі тих, які утворюються при раку грудей і легенів. У деяких випадках напій може навіть викликати апоптоз самих ракових клітин.

Читайте також:  Порушення ритму серця після алкоголю говорить про небезпечний синдром

Чорний чай

Один з найпопулярніших напоїв у світі багатий антиоксидантами, що захищають здоров’я серця. В огляді “Європейського журналу клінічного харчування” наголошується, що вживання більше трьох чашок чорного чаю в день пов’язане зі зниженням ризику ішемічної хвороби серця.

Чай ройбуш

Ще один тип чаю з антиоксидантними властивостями. Ройбуш, також відомий як” червоний кущ”, роблять з рослини Aspalathus linearis, що росте в Південній Африці. Дослідження показали, що антиоксидантні властивості ройбуша аналогічні зеленому чаю.

В ході експериментів було виявлено, що напій здатний захистити печінку від окисного стресу, знизити артеріальний тиск і розслабити напружені м’язи завдяки його активному компоненту хризоеріолу. На відміну від зеленого або чорного чаю, ройбуш не містить кофеїну, тому він не володіє стимулюючим ефектом.

Читайте також:  Уролог назвав продукти, які є небезпечні для нирок

Ромашковий чай

Сухі квітки ромашки містять багато терпеноїдів і флавоноїдів, які роблять його лікувальним напоєм. Ромашковий чай використовується при багатьох захворюваннях, в тому числі Сінній лихоманці, запаленнях, м’язових спазмах, при безсонні, виразках, шлунково-кишкових розладах і ревматичного болю.