Люди з високим артеріальним тиском, які приймають таблетки за призначенням лікаря, цілком здатні самостійно нормалізувати його за досить короткий термін, – до такого висновку в результаті свого дослідження прийшли вчені з університету Північної Кароліни (США). Їх експеримент показав, що поліпшити показники артеріального тиску при дотриманні потрібних умов можна протягом 16 тижнів.

Найбільш ефективною профілактикою серцево-судинних захворювань є дотримання ключових принципів здорового способу життя – правильного харчування і в сукупності з ним фізичного навантаження. Ця формула стала результатом циклу експериментів за участю 129 осіб у віці від 40 до 80 років, які страждали від ожиріння та артеріальної гіпертензії, половина з яких приймала ліки від підвищеного тиску.

Добровольці були поділені на три групи. У першій групі учасники повинні були змінити в кращу сторону не тільки свій раціон харчування, але і фізичну активність. Ці волонтери, зокрема, скоротили споживання червоного м’яса, солі та вуглеводів, а також почали вживати більше овочів, фруктів і нежирних молочних продуктів, а також стали регулярно виконувати фізичні вправи. У другій групі зміни торкнулися тільки раціону, у третій учасники продовжували вести звичний спосіб життя.
Ліки в період експерименту учасниками не вживалися.

Результат цих дослідів виявився наступним. У групі, де люди скорегували своє харчування і обсяг фізичної активності, через 16 тижнів були зафіксовані не тільки успішне схуднення, але і зниження тиску в середньому на 10-16 пунктів. У другій добровольці теж добилися позитивних зрушень, але далеко не настільки значних, а в третій групі змін не сталося.