Вміння терпляче чекати відповідного моменту – це риса, що проявляється людьми ще в дитинстві. Вона ж допомагає домогтися успіху і сколотити стан, встановили американські фахівці.

Психологи з Університету Темпла здійснили масштабне дослідження, на початковому етапі якого проводилися випробування з дітьми. Під час «дитячого» експерименту маленьким учасникам пропонувалося зробити вибір: взяти одні ласощі, або, почекавши 14 хвилин, отримати вже два.

Звичайно, не всі діти могли витримати цю паузу і воліли миттєву можливість отримати смачне частування. Але були й ті, хто виявив витримку і чекав.

«Малюки, які відмовляли собі в моментальному задоволенні заради майбутнього прибутку, в наступні роки демонстрували більш високий рівень успіху і в майбутньому ставали більш заможними людьми, ніж інші», – розповіли автори проекту.

Показово, що на наступних етапах даного дослідження із залученням 2,5 тисяч добровольців віком від 25 років результати схожого по суті експерименту були аналогічними – успішніше надалі ставали люди, здатні приборкувати своє нетерпіння.
Психологи радять вчити дітей умінню терпіти і чекати заради того, щоб через деякий час отримати найкращу винагороду – це, за їх словами, може допомагати отримувати хорошу зарплату.