Цукровий діабет – це поширене хронічне захворювання, яке характеризується підвищеним рівнем цукру в крові. Лікар-дієтолог, кандидат медичних наук Маргарита Корольова назвала головні фактори розвитку діабету і дала кілька порад, які допоможуть знизити ризики виникнення захворювання.

У бесіді з Nation News фахівчиня зазначила, що в основному діабет виникає через проблеми вуглеводного обміну. Однак існує і генетично успадкований цукровий діабет – він пов’язаний з нестачею інсуліну в підшлунковій залозі. Корольова також додала, що діабет і надмірна вага не тільки запускають порушення метаболічних процесів в організмі, але і сприяють передчасному старінню.

“Щоб уникнути захворювання, необхідно змінити своє харчування, а також дотримуватися фізичної активності “, – пояснила дієтологиня.

Читайте також:  Куріння виявилося ще більш небезпечним для серця

За її словами, в першу чергу слід обмежити вживання вуглеводів: кондитерських і хлібобулочних виробів, а також фруктів. Замість цього варто включити в раціон натуральні сезонні продукти, які допомагають налагоджувати роботу всіх систем організму.

“Саме такі продукти дозволяють людині отримувати природний цукор, який не руйнують підшлункову залозу і не призводять до інсулінової недостатності “, – сказала Корольова.

Крім цього, варто звернути увагу і на режим сну. Якщо він порушений, важливі гормони виробляються не в повному обсязі, тому людині важко контролювати свою харчову поведінку, що призводить до ожиріння і діабету.