Зловживання солодким не проходить непоміченим для тіла, але як бути, якщо не вистачає необхідного самоконтролю і з’їдається чергова за день шоколадка? Ми розбиралися, як можна знизити шкідливий вплив великої кількості солодкого в повсякденному раціоні.

Звичайно, ніхто не ідеальний і бувають звички болючіші, ніж щоденне поїдання солодкого. Але і пристрасть до ласощів може мати цілий ряд негативних наслідків для організму. Біль в животі і проблеми зі шлунком, а також втома, головні болі і постійний голод можуть бути симптомами того, що людиною вживається занадто велика кількість цукру.

Коли з’їдається щось солодке, рівень цукру в крові порушується, і цукор в крові починає рости. Щоб знизити його, організм виробляє інсулін. Під дією цього гормону цукор в крові різко знижується, що провокує тягу до нової порції простих вуглеводів, які б допомогли підняти цукор в крові. Вживання солодкого-це замкнуте коло: чим частіше його їж, тим більше хочеться.

Читайте також:  Як швидко заснути: лікар назвав 5 продуктів, які відправлять вас спати

Як нівелювати шкоду високого цукру в крові? Дезіре Нільсен, дієтолог і автор книги «Їжте більше рослин» розповіла в інтерв’ю порталу minbodygreen.com про те, що після вживання солодкого потрібно допомогти організму відновити баланс цукру в крові, уникнувши його стрибків. Тому наступним прийомом їжі після солодощів повинні бути білки, клітковина і корисні жири – вони сприятимуть стабілізації рівня цукру в крові. За словами дієтолога, ці три харчові компоненти уповільнюють швидкість, з якою поживні речовини потрапляють в кровотік, а також активують гормони, що пригнічують апетит.

Зокрема, фахівець рекомендує після солодкого з’їдати гарбузове насіння, сочевицю, нут, авокадо.

Читайте також:  Невролог назвала способи профілактики хвороби Альцгеймера

Що також корисно для організму людини-ласуна: поєднання великої кількості води і великої кількості клітковини. Це допомагає очищати травну систему, а також відчувати себе ситим довше, що дозволяє краще контролювати харчові звички.

“В ідеалі починати свій день потрібно з багатих клітковиною і складними вуглеводами продуктів, таких як цільні зерна. Крім того, в день слід випивати не менше 1,5-2 літрів води або несолодкого чаю. Якщо дотримуватися цих правил протягом тижня, тяга до нездорових солодощів знизиться”, – розповіла дієтолог.

Ласунам потрібні протизапальні продукти. Одна з найбільших небезпек, пов’язаних з вживанням занадто великої кількості цукру, полягає в тому, що він сприяє запалення в організмі. Запалення, в свою чергу, може стати пусковим механізмом для багатьох важких захворювань, включаючи діабет і рак.

Читайте також:  Від холестерину і для довголіття: чим корисна вівсянка

Щоб зменшити шкоду від своєї звички, ласуни повинні вживати протизапальні продукти. Особливо гарні для цього

  • хрестоцвіті овочі, такі як капуста, брюссельська капуста і цвітна капуста;
  • спеції, в першу чергу куркума і імбир;
  • насіння льону, багаті омега-3;
  • ягода.

Ці продукти є багатим джерелом активних антиоксидантів – флавоноїдів.

Зелені овочі заспокоюють шлунок. Підвищене споживання солодкого може призводити до неприємних відчуттів в шлунку. З цією проблемою добре справляються зелені овочі і речовини з гіркотою – наприклад, селера, імбир.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News