Згідно з новим дослідженням, оптимісти можуть прожити довше. Такого висновку дійшли фахівці Гарвардської школи громадської охорони здоров’я імені Т. Х. Чана (США) в результаті великомасштабного дослідження.

Його результати опубліковані у журналі Американського геріатричного товариства. Висновки були зроблені на основі спостереження за більш ніж 159 тис. жінок США терміном до 26 років.

Учасниці дослідження оцінювали свій рівень оптимізму за допомогою опитувальника “Тест життєвої орієнтації” – одного з найпоширеніших тестів для оцінки показників оптимізму у дослідженнях та на практиці. Також вчені брали до уваги інші фактори, у тому числі рівень освіти, сімейний стан, дохід та хронічні захворювання.

Читайте також:  "Не кип'ятіть воду двічі": експерт назвав помилки при заварюванні чаю

Як у результаті показали результати дослідження, ті, хто потрапив у 25% найоптимістичніших людей, жили в середньому на 5,4% довше, ніж ті 25% їхніх однолітків, рівень оптимізму якого був найнижчим. Також виявилося, що оптимісти з більшою ймовірністю доживають до 90-річного віку, пише StusyFinds.

Як зазначають автори дослідження, більш високий рівень оптимізму був пов’язаний з більшою тривалістю життя та більшою ймовірністю досягнення довголіття як загалом, так і серед різних етнічних груп. “Внесок способу життя в ці асоціації був скромним”, – зазначають вони.

Один із авторів дослідження, Хаями Кога, пояснює, що позитивні психологічні фактори можуть пом’якшувати як психологічний стрес, так і фізіологічні реакції. Окрім цього, оптимісти, ймовірно, мають велику соціальну підтримку, активно використовують стратегії вирішення проблем та планування, щоб мінімізувати ризики для здоров’я – все це також сприяє довголіттю.

Читайте також:  Дієтолог назвав ключовий продукт, який збільшує тривалість життя

Попередні дослідження показували аналогічні результати. Так, вчені зі Школи медицини Бостонського університету дійшли висновку, що оптимізм та позитивне ставлення до того, що відбувається навколо, є однією з умов “виключного довголіття” – досягнення віку 85 років.