На запальні процеси в організмі, як виявилося, впливають не тільки травми і хвороби, але і неправильне харчування. При цьому незалежно від того, в якому місці виникло запалення – чи відчуває людина біль в суглобах або розлад травлення.

Дієтолог, засновник Oregon Dietitian Меган Берд розповіла, що виключення всього лише одного продукту – кукурудзяного сиропу – допоможе захиститися від запалень. Кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози (HFCS) – це підсолоджувач з кукурудзяного крохмалю. Він використовується в оброблених харчових продуктах і безалкогольних напоях.

Викликає запалення

Берд пояснила, що через кукурудзяний сироп вміст цукру в раціоні збільшується, що викликає неприродно високу запальну відповідь організму. Було доведено, що він провокує збільшення вироблення сечової кислоти, що, в свою чергу, сприяє запальній реакції.

Читайте також:  Атеросклероз: як відстрочити розвиток хвороби, розповів лікар

Берд цитує дослідження 2015 року, опубліковане в Європейському журналі клінічного харчування (European Journal of Clinical Nutrition), яке показало, що серед групи з 47 випробовуваних з надмірною вагою і ожирінням у тих, хто пив одну щоденну порцію безалкогольного напою з сахарозою і високим вмістом фруктози, спостерігалося збільшення циркулюючої сечової кислоти на 15%.

Більш того, дослідження 2016 року, опубліковане в журналі Nutrition & Diabetes, показало, що серед групи з 1209 дорослих у віці від 20 до 30 років ті, хто вживав напої з надлишком вільної фруктози п’ять або більше разів на тиждень, в три рази частіше стикалися з артритом.

Читайте також:  Вчені: недостатній сон визначає ризик ішемічного інсульту

Як зменшити споживання HFCS

Берд пояснила, що зовсім необов’язково зовсім відмовлятися від солодкого. Однак потрібно виключити штучний цукор, зробивши вибір на користь натуральної сахарози.

Від продуктів, на зразок джемів для млинців, тостів, круасанів і солодких пластівців, за твердженням Берд, доведеться відмовитися повністю. Газовані напої та енергетики теж повинні бути виключені з раціону. Доктор медичних наук нагадала, що кетчуп, соус барбекю та інші соуси для м’яса, риби та салатів також містять горезвісний кукурудзяний сироп.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News