Дієтологиня, авторка книг про здорове харчування Кетрін Бургер (Німеччина) дала кілька порад про те, як зробити раціон харчування в новому році більш корисним і збалансованим. Їх опублікувало видання FOCUS.

Одним з ключових принципів здорового харчування дієтологиня з Німеччини назвала різноманітність. Раціон повинен бути якомога більш різноманітним, підкреслює фахівчиня.

Ще одна порада: вживати якомога менше готових продуктів. Майже всі такі продукти містять речовини, потенційно шкідливі для здоров’я, – борошно – цукор, сіль, трансжири.

“Їжте якомога різноманітніше і економте на сильно перероблених стравах. Це стосується не тільки таких продуктів, як, наприклад, заморожена піца, але також печива, хліба, кондитерських виробів, консервів”, – зауважила дієтологиня.

Читайте також:  Названо найкращий вік для відмови від куріння

Також зробити своє харчування більш здоровим можна, вживаючи сирі овочі. Фахівчиня з Німеччини рекомендує з’їдати їх при кожному прийомі їжі.

Інша порада дієтологині: як можна активніше використовувати заморожені овочі. Бургер зазначає, що їх заморожують відразу після збору врожаю, так що ці продукти містять дуже багато вітамінів.

Крім цього фахівчиня вважає за потрібне перевіряти поживну цінність овочів. Наприклад, каже дієтологиня, салат айсберг дуже популярний у прихильників ЗСЖ, проте він майже не містить поживних речовин – набагато корисніше з’їсти звичайну капусту.

Тим, хто хоче зробити своє харчування здоровим, Бургер радить звертати увагу на олії, які використовуються для готування і вживання. Для сильного нагріву, смаження краще використовувати ріпакову або оливкову олію, констатує експерт. В інших маслах тепло змінює хімічну структуру і робить їх нездоровими, пояснює вона.

Читайте також:  Найменш відомі симптоми одного з найбільш швидко зростаючих видів раку

Що стосується олій холодного віджиму, вони корисні, тому що містять так звані поліненасичені жирні кислоти, але часто не підходять для готування при високих температурах. До того ж олії, що містять багато жирних кислот омега-3, дуже чутливі, їх слід берегти їх від світла, а також не зберігати тривалий час, щоб уникнути прогірклості

Чергова порада дієтологині – відмовитися від безалкогольних напоїв. Вони часто дають енергію, але не містять поживних речовин, на додачу висококалорійні. Соки, в свою чергу, слід розбавляти водою.

Інша рекомендація – використовувати для перекусів замість різноманітних солодощів горіхи. Проблема з солодощами в тому, що вони змушують рівень цукру в крові різко підвищуватися, а потім знову значно знижуватися, пробуджуючи сильний апетит. Горіхи не викликають настільки сильного підвищення рівня цукру в крові, містять безліч поживних речовин, білка і надовго зберігають відчуття ситості.

Читайте також:  Деякі дієти змушують організм накопичувати жир