Якщо ви прокинулися з болем та спазмами у шлунку після застілля або вечері з гостями, ймовірною причиною цього може бути харчове отруєння.

Отруєння може бути наслідком з’їденої їжі, що заражена патогенними мікроорганізмами. Якщо їхня концентрація не надто висока, імунітет може впоратися з паразитами. Люди з ослабленою імунною системою і ті, хто має хронічні захворювання, частіше стикаються з харчовими отруєннями.

Як собі допомогти. Якщо після їди виникають діарея або блювання, то перше, що можна зробити, це випити багато рідини, щоб запобігти зневодненню.

Як зрозуміти, що виникло небезпечне харчове отруєння. Діарея, біль у шлунку або спазми, нудота, блювання та лихоманка є його найпоширенішими симптомами. Вони можуть тривати від кількох годин до кількох днів, залежно від тяжкості інфекції, повідомляє The Health Site. Фахівці видання констатували, що зазвичай люди одужують протягом кількох днів, але іноді харчові інфекції спричиняють небезпечні стани.

Читайте також:  Дієтолог порадила тим, хто худне поєднувати білок і рослинні волокна

Ось симптоми небезпечного харчового отруєння, при яких потрібно якнайшвидше звернутися до лікаря. діарея, яка триває більше 3 днів, діарея з кров’ю, висока температура, часте блювання та ознаки зневоднення (сухість у роті та горлі, почуття запаморочення, мізерне сечовипускання).

У чому небезпека? Харчове отруєння може спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям. Тяжкі інфекції харчового походження можуть дати поштовх до розвитку менінгіту, пошкодження нирок, гемолітико-уремічного синдрому, який може призвести до ниркової недостатності, артриту, пошкодження головного мозку та нервів.