Риб’ячий жир може випускатися і продаватися в капсулах або у вигляді рідини. Другий варіант значно дешевший, ніж капсули, але має великий недолік – це неприємний аромат і неоднозначний смак. Найчастіше саме тому люди віддають перевагу капсульному жиру. Розглянемо позитивні і негативні сторони капсульного жиру.

Склад і корисні властивості капсульного риб’ячого жиру

До складу жиру входить багато різноманітних компонентів: в основі – олеїнова кислота (вона складає 2/3 жиру), пальмітинова кислота (1/4 частина жиру), різні гліцериди і жирні кислоти омега-3 і омега-6. Інші складові представлені в дуже малих кількостях. Саме суміш цих типів жирів відіграє головну роль у лікувальних властивостях риб’ячого жиру.

Вітаміни A і D

До складу жиру входять такі вітаміни, як A і D, які і вказують на його користь. Вітамін А сприяє кращій репродукції та кращому росту шкірних клітин. Також дозволяє відновлювати зорові пігменти. Маючи в складі цей вітамін, приноситься користь волоссю, шкірі і нігтям.

За відсутністю даного вітаміну йдуть негативні наслідки: шкіра і волосся стають сухими, нігті розшаровуються. Вітамін D допомагає заспокоїти нерви, знизити ймовірність судом м’язів в ногах. Також, він допомагає кращому засвоєнню кальцію і фосфору в організмі.

Кислота омега-3

Поліненасичені кислоти – це незамінні кислоти в організмі людини. Для їх визначення використовують абревіатуру ПНЖК. Омега-3 – кислоти з цієї групи – найголовніша складова риб’ячого жиру. У чому ж полягає її корисний вплив на організм?

 • Вона сприяє профілактиці виникнення серцевих хвороб, попереджає зростання кількості негативного холестерину і таким чином запобігає атеросклерозу.
 • Грає роль в кровообігу, знижує ризик утворення тромбів, позитивно впливає на серце, його роботу і, тим самим запобігає виникненню аритмії.
 • Бере участь у насиченні тканин необхідними речовинами, і допомагає зупиняти запалення в організмі.
 • Кислоти запобігають появі діабету і стійкості до інсуліну. За допомогою омега-3 утворюються мембрани клітин, сполучні тканини і оболонки нервових клітин.

Так як омега-3 під впливом повітря має властивість окислюватися, продукти, в яких міститься дана кислота, швидко стають непридатними для вживання в їжу. Тому використовують капсули з желатину, який захищає від окислення, і збільшує термін зберігання продукту.

Дієта на основі риб’ячого жиру

Риб’ячий жир має властивість спалювати шкідливі жири. Багато лікарів дотримуються думки, що риб’ячий жир відмінно допомагає в боротьбі із зайвою вагою, і допомагає позбавлятися від зайвих кілограмів. Вчені з Австрії провели експеримент і з’ясували, що люди, які вживали кожен день по 5 грамів риб’ячого жиру і займалися фізичними навантаженнями по 30 хвилин, прибрали вагому частину зайвої жирової маси. Обмін ліпідів у їх організмі покращився, на відміну від тих, хто вживав рослинне масло.

Синдром Альцгеймера

Лікарі проводили дослідження і тести на вживання риб’ячого жиру для попередження цієї хвороби. Дослідження проводились у пацієнтів на ранній стадії. Тести показали, що жир сприяє поліпшенню роботи мозку і можливості його розвитку. Щоб уникнути хвороби Альцгеймера приймайте одну капсулу в день.

Депресія і нервові зриви

Риб’ячий жир має властивість підвищувати рівень серотоніну, який також називають гормоном «гарного настрою». Саме ця властивість і лікує від депресії і знижує можливість виникнення стресів і нервових зривів. Японські вчені кажуть, що риб’ячий жир запобігає викид стресового гормону, який здатний викликати спазм серцевої артерії.

ВАЖЛИВО! Вище були описані корисні властивості риб’ячого жиру, але врахуйте, що перед його вживанням потрібна консультація лікаря.

Риб’ячий жир у бодібілдингу

Так як риб’ячий жир – це «правильний жир», то він має популярність у бодібілдингу. Справа в тому, що він гарантує спортсменам велику кількість ресурсів для розвитку. А саме — вітаміни і різного роду мікроелементи, які несуть тільки позитивний вплив на організм. Для швидкого поповнення речовин, спортсмену дуже зручно вживати капсульний жир.

Що ще корисного є в риб’ячому жирі
 • Лікарі виписують його при туберкульозі, малокрів’ї, захворювання хребта, нікталопії;
 • використовується при спазмах судин, проблеми з суглобами;
 • допомагає при появі раку простати;
 • нормалізує тиск;
 • гінекологи призначають при менструальних болях і в період вагітності, якщо є ускладнення;
 • рекомендується вживання жиру у разі ожиріння, проблеми з рухами, шкірних захворюваннях, остеопорозі.
Шкідливі властивості риб’ячого жиру

Крім всіх позитивних властивостей, він має також і негативні:

 • Головним недоліком жиру є те, що це досить сильний алерген. Люди, які мають алергію на його компоненти, першими відчують його шкоду.
 • Лікарі забороняють вживання цього жиру при хворобах, пов’язаних з каменями в органах і захворюваннях щитовидної залози.
 • Також небажано його приймати, якщо в організмі перевищено кількість кальцію або вітаміну D.
 • Не рекомендується його вживати при недостатності нирок або індивідуальній непереносимості продукту.
 • Не рекомендується приймати риб’ячий жир на порожній шлунок, інакше може виникнути можливість порушення процесу травлення.
 • Слід бути обережним з його вживанням під час виношування дитини.
Правильне застосування капсульного риб’ячого жиру

Для правильного прийому, потрібно слідувати інструкції, що пропонуються. Стандартний рецепт – це 1 або 2 капсули три рази на добу під час прийому їжі. Капсул може бути і більше, це залежить від їх розміру. Курс триває від одного до трьох місяців.

Дитині бажано давати не капсульний, а рідкий риб’ячий жир. Не рекомендується вживати продукт під час прийому комплексу полівітамінів. Їх поєднання може призвести до передозування вітамінами.

Фахівці кажуть, що досить багато жирної кислоти омега-3 міститься в жирній рибі, особливо в червоній. Крім того, риба – це найкращий джерело білка, який легко засвоюється. Можна включати в харчування жирну рибу до п’яти разів на тиждень. Якщо ж ви не дуже її любите, тоді риб’ячий жир в капсулах – це те, що вам потрібно!

Джерело: HeadInsider