Інсульт – це невідкладна медична ситуація, спричинена обструкцією кровотоку. Коли орган позбавляється життєво важливого кисню, системи організму починають вимикатися. Хоча інсульти зазвичай трапляються без попередження, певні ознаки можуть з’явитися кілька днів чи тижнів до інсульту.

Інсульти часто зображуються як невідкладні стани, що виникають з нізвідки, але деякі люди можуть відчувати попереджувальні знаки за час, що передує інсульту, пише Express.

Приблизно у кожної третьої людини, яка перенесла передінсульт, зрештою розвинеться повноцінний інсульт. Передінсульти або міні-інсульти є загальними термінами, що використовуються для опису транзиторної ішемічної атаки (ТІА). Транзиторна ішемічна атака провокується тимчасовим порушенням кровопостачання ділянки мозку.

Хоча ТІА триває лише кілька хвилин і не викликає незворотних пошкоджень, вона може бути запобіжною ознакою того, що можливий інсульт може статися в майбутньому. У деяких випадках це може статися через кілька годин або днів або навіть за кілька років.

Симптоми передінсульту можуть відображати симптоми справжнього інсульту, у тому числі:

  • Слабкість та/або оніміння обличчя, рук чи ніг, як правило, на одній стороні тіла
  • Невиразна чи спотворена мова
  • Сліпота або двоїння в очах в одному або обох очах
  • Запаморочення
  • Втрата рівноваги та/або координації

Причина, через яку ці «ранні» ознаки схожі на повномасштабний інсульт, зводиться до того, що викликає ці проблеми зі здоров’ям. Ішемічний інсульт виникає, коли тромб блокує кровопостачання мозку. Під час передінсульту відбувається те саме.

Однак це блокування носить тимчасовий характер у випадку ТІА, тому ви побачите симптоми, що тривають лише кілька хвилин.

«Незважаючи на те, що ці симптоми міні-інсульту зазвичай короткочасні і зазвичай тривають від однієї до п’яти хвилин, важливо негайно звернутися до лікаря для швидкої діагностики та лікування, щоб запобігти повномасштабному інсульту».