Згустки крові, також відомі як тромби, утворюються, коли тромбоцити намагаються швидко відновити пошкоджені кровоносні судини. Намагаючись закрити їх, щоб перешкодити проходженню крізь стінки великої кількості крові, вони притягують інші тромбоцити.

Всього існує кілька факторів ризику утворення тромбів, включаючи куріння, вагітність і вага. Щоб знизити його, слід дотримуватися кількох простих правил, повідомляє Express.co.uk.

Рух – життя

Через пандемію коронавірусу багато хто був змушений перейти на віддалений формат роботи. В результаті час, що проводиться в стані фізичного спокою, збільшилася в кілька разів. Лікарі попереджають, що низька фізична активність уповільнює кровотік і збільшує ризик утворення тромбів. Щоб запобігти розвитку захворювання, слід періодично робити невелику гімнастику, яка змусить кров текти швидше.

Кинути палити

Одним з найвідоміших факторів ризику утворення тромбів є куріння, оскільки воно сприяє пошкодженню судин. Ця шкідлива звичка також змушує тромбоцити злипатися більше, подвоюючи ризик згортання крові.

Схуднувши

Те ж саме можна сказати і про ожиріння, хоча поки точного механізму залежності одного від іншого вчені не знають. Відомо, що у людей із зайвою вагою може розвинутися тромбоз глибоких вен (ТГВ) або тромбоемболія легеневої артерії. На думку фахівців, підвищений рівень жиру в організмі заважає крові текти по венах, змінює її склад і сприяє запаленню.

Спорт

Деякі люди не мають проблем з вагою, проте схильні до надмірного згортання крові. У цьому випадку краще рішення – почати тренуватися. Вчені довели, що активний спосіб життя позитивно впливає на кровотік і покращує здоров’я в цілому.