Науково доведено, що за недосипання у людини підвищується ймовірність розвитку хвороб серця, цукрового діабету, проблем із психікою, появи різних травм, зниження продуктивності, смерті. Крім того, нестача сну пов’язана і з ожирінням, особливо у дітей.

Досить легко зрозуміти, як і чому людина набирає вагу при надлишку сну: вона просто мало рухається. І менш очевидною є поява зайвих кілограмів при недосипанні, пише Medical Xpress.

Наукові дослідження показали, що у людей, які погано спали, в організмі було підвищено рівень греліну та знижено рівень лептину.

Грелін є гормон, що викликає в людини почуття голоду. А лептин, навпаки, посилає в мозок сигнал про те, що ви ситі.

Тобто якщо ви станете недосипати, то це призведе до того, що протягом дня ви почуватиметеся голоднішим.

Щоб покращити якість та збільшити кількість сну, спробуйте такі речі. Звертайте увагу на те, що ви п’єте (у другій половині дня краще відмовитися від кофеїну; також алкоголь погіршує сон), на час їди (якщо поїсти прямо перед сном, то це може викликати відчуття ситості або печію, що ускладнить процес засинання), на фізичні вправи перед сном (відмовтеся перед відходом до сну від перегляду телевізора, сидіння за смартфоном, фізичних вправ), на фізичну активність в цілому (завдяки такій активності протягом дня ви краще спатимете вночі).