Дієта-це фактор способу життя, який людина здатна змінити. Вона може виявитися корисною і для зниження ризику розвитку ряду захворювань.

Нове дослідження грецьких вчених, опубліковане в Neuroligy Journal (журналі Американської академії неврології (AAN), показало, що певний раціон може бути пов’язаний зі зменшенням ризику розвитку деменції. У дослідженні на основі випадкової вибірки взяли участь 1059 осіб. Середній вік склав 73 роки, в учасників на момент початку дослідження не було деменції.

Кожен респондент заповнив опитувальник щодо раціону та основних продуктів харчування. Запальний потенціал їх дієти оцінювався за допомогою спеціальної шкали. За учасниками дослідження спостерігали в середньому протягом трьох років. За цей час у 62 осіб, або 6%, розвинулося недоумство.

Вчені прийшли до висновку, що люди, які дотримувалися так званої протизапальної дієти, що включає більше фруктів, овочів, бобових, чаю або кави, мали більш низький ризик розвитку деменції. Після поправки на вік, стать та освіту дослідники виявили, що кожне збільшення на один пункт показника запального процесу, пов’язаного з харчуванням, виявилося також пов’язане зі збільшенням ризику деменції на 21%.

У респондентів, на основі аналізу раціону віднесених до групи, яка найменше дотримувалася протизапальної дієти, ймовірність розвитку деменції виявилася в три рази вище, ніж у тих, хто будував своє харчування на основі такої дієти, пише EurekAlert.

Як вказує один з авторів дослідження, Ніколаос Скармеас, доктор медицини з Афінського національного університету імені Каподистрії, результати дослідження здатні допомогти сформувати більш індивідуальні і точні дієтичні рекомендації та інші стратегії для підтримки когнітивного здоров’я.

Вчені відзначають, що їх дослідження було спостережливим, а не клінічним. Воно тільки показує можливий зв’язок між дотриманням протизапальної дієти і старінням мозку, а також деменцією. Необхідні більш тривалі дослідження, вказують експерти.