Вашій увазі пропонуються 10 найпоширеніших помилок про грипі та застуді. Дізнайтеся більше про ці захворювання.

1. Застуда і грип через холод

Сьогодні більшості людей вже відомо, що застуда та грип відносяться до ГРВІ – гострим респіраторним вірусним інфекціям. Іншими словами, викликати грип може тільки вірус. Застуда також в переважній більшості випадків викликається різними вірусами, рідко – бактеріями, і холод тут не причому.

У той же час переохолодження може виступати в ролі чинника, що сприяє зниженню імунного захисту, що підвищує ймовірність застуди.

2. Від щеплення можна захворіти грипом

Це помилкова думка. Захворіти грипом від щеплень неможливо, оскільки вакцини містять інактивовані віруси або окремі компоненти вірусів, що ніяк не може стати причиною розвитку грипу. Разом з тим, після щеплення можливі слабкі симптоми, що нагадують грип, однак це не є захворюванням, а лише реакцією організму, яка швидко проходить.

3. Застуда і вітамін С

Більшість з нас вважає, що вітамін С допомагає побороти застуду. Насправді, на сьогоднішній день немає ніяких доказів доцільності прийому вітаміну С у великих дозах під час застуди. Він не шкодить, але і користі від нього при грипі чи застуді немає ніякої.

4. Застудою та грипом хворіють восени і взимку

Дійсно, за статистикою пік захворюваності застудами та грипом припадає саме на пізню осінь і зиму. Однак це аж ніяк не через низьку температуру повітря. Як відомо, віруси грипу та застуди циркулюють круглий рік. Насправді причиною того, що ми найчастіше хворіємо саме взимку, є той факт, що в цей час ми більше часу проводимо в закритих приміщеннях, де концентрація циркулюючих вірусів набагато вища. Більш того, в середині осені починається опалювальний сезон, що робить повітря в житлових приміщеннях сухим. Через це пересушується слизові оболонки носової порожнини, що тільки полегшує потрапляння вірусів у верхні дихальні шляхи.

5. Застуда може перейти в грип

Це неможливо, оскільки грип і застуда викликаються різними групами вірусів. Якщо людина занедужує грипом, це означає, що вона інфікована вірусом грипу. Застуда також в переважній більшості випадків викликається вірусами, що відносяться до інших груп. Іноді відрізнити грип від застуди буває досить складно. Зазвичай грип протікає складніше застуди, і характеризується такими симптомами як жар, ломота в тілі, втрата апетиту, сухий кашель і сильна стомлюваність.

6. Грип не є небезпечним захворюванням

У більшості випадків грип дійсно не представляє небезпеки організму, за умови адекватного лікування. Однак не такий страшний грип, як його наслідки. Так, грип може ускладнитися пневмонією, бронхітом, а також загострити наявні хронічні захворювання, наприклад, хвороби серця або астму. Особливо небезпечними ускладнення грипу можуть бути для дітей до 5 років, літніх людей, вагітних жінок та осіб з хронічними захворюваннями.

7. Застуда, грип та антибіотики

Лікування антибіотиками грипу або застуди недоцільно, оскільки антибіотики застосовуються для лікування бактеріальних захворювань, в той час як грип – це вірусне захворювання. Антибіотики можуть бути призначеними в разі приєднання бактеріальної інфекції, наприклад, при ускладненні грипу пневмонією. Однак таке лікування повинно проводитися строго під наглядом лікаря

8. Під час застуди та грипу не можна митися

Це поширена думка, яка позбавлена ​​будь-якого сенсу. Відмовлятися від душу або ванни під час хвороби абсолютно ні до чого. Більш того, регулярне купання дозволяє шкірі постійно залишатися чистою і краще виводити токсини, концентрація яких під час грипу або застуди різко зростає.

9. Якщо перехворіти грипом, то з’являється імунітет

Імунітет виробляється до певного штаму вірусу, однак людина може заразитися іншим штамом вірусу, що призведе до захворювання.

10. Простуду можна вилікувати алкоголем

Це одна з найбільш поширених помилок. Насправді алкоголь не робить ніякого терапевтичного ефекту. Більш того, алкоголь сприяє обезводненню організму, а також уповільнює реакції організму, що послаблює його здатність боротися з патогенними збудниками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГРИП: СИМПТОМИ, ЛІКУВАННЯ

ЧИМ БАКТЕРІЇ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ВІД ВІРУСІВ

ЯК НЕ ЗАХВОРІТИ НА РОБОТІ