Лікар-терапевт Галина Аксьонова розповіла, які показники градусника можна вважати смертельно небезпечними для життя.

Висока температура – здорова реакція організму на влучення інфекції. Це симптом захворювання, а чи не хвороба. Підвищення температури допомагає вбити віруси чи бактерії, які викликають інфекцію.

— Для кожної людини нормальна своя температура. Для одних людей це «стандартні» 36,6 ºС, для інших 35,7 ºС, а для когось і 37,0 ºС, — наголосила медик.

Небезпечним для життя вважається підвищення температури вище 42 градусів, тому що тоді, за словами Аксьонова, руйнуються білки організму. При температурі 40-42 ºС можна говорити про тепловий удар, який викликає збій у роботі центральної нервової системи та всіх органів.

Читайте також:  Лягаючи спати на годину пізніше, ризик є захворіти на смертельну хворобу

Чи може бути смертельно небезпечною температура вища за 38,5 градуса? Може, якщо людина страждає на деякі патології, наприклад, у неї серйозні проблеми з печінкою, нирками, серцево-судинною системою і так далі.

Види лихоманки

  • Легка (субфебрильна) температура 371-379
  • Помірна (фебрильна) температура (від 38 до 38,9)
  • Висока (піретична) температура (від 39 до 41)
  • Надмірна (гіперпіретична) температура (41 і вище)

Як знизити температуру в домашніх умовах? Допоможе:

  • рясне несолодке пиття,
  • постільний режим,
  • прохолода у приміщенні,
  • легкий одяг, що не зігріває тіло.

Які хвороби можуть бути за температури 39?

Грип починається гостро з підвищення температури відразу до високих цифр (39-40), що нерідко супроводжується ознобом. З’являються симптоми загальної інтоксикації: головний біль, слабкість, біль у м’язах та суглобах, сльозотеча, біль у очних яблуках.

Читайте також:  Лікар назвав «невидимий» симптом смертельного раку, який можна прийняти за застуду

Температура вище 39 градусів може призводити до незворотних наслідків у ЦНС, зневоднення організму та порушення в роботі серцево-судинної системи. Нерідко підвищується в’язкість крові, що може спричинити утворення тромбів.