Якщо людина схудла за рік на 5 кілограмів, не змінюючи раціон харчування, це може бути небезпечним сигналом порушеного здоров’я.

Про те, яке схуднення може бути небезпечним і вимагає медичного обстеження, розповіла в інтерв’ю терапевт Тіна Петровська. Медик пояснила, що “людині, яка втратила за рік при звичному раціоні до п’яти кілограмів, варто звернутися до лікаря”.

Також Петровська уточнила, які захворювання можуть ховатися за подібним схудненням.

Онкологічні. Розвиток раку, крім схуднення, супроводжується слабкістю, нападами втоми. Якщо немає стресу, який би також міг пояснювати дані симптоми, потрібно обов’язково звернутися за обстеженням до лікаря.

Серцево-судинні. У їхньому випадку вага може зберігатися, але обсяги тіла зменшуються, одяг починає висіти. Подібна зміна може пояснюватися хронічною серцевою недостатністю. Терапевт помітила, що “втрачені кілограми замінює затримка рідини, яка компенсує зниження м’язової і жирової маси».

Інші хвороби. Несподіване схуднення також може бути пов’язано з порушеннями в щитовидній залозі, ревматоїдним артритом, психічними захворюваннями, наркоманією, додала експерт.