Смертельно небезпечні віруси з космосу можуть бути більш поширені на нашій планеті, ніж це багатьом здається. Такі результати дослідження американських учених.

Чи може інопланетний вірус прибути до нас з космосу і повністю знищити людську расу? Таке припущення здається сюжетом для фантастичного фільму, проте міжнародна група учених зараз цілком серйозно вивчає можливість подібного роду інфікування. В авторитетному науковому журналі «Астробіологія» опубліковані результати дослідження, в якому йдеться про те, що поки НАСА продовжує зосереджувати свої зусилля на пошуках позаземного життя начебто інопланетних мікроорганізмів, космічні віруси не отримують належної уваги. Група вчених на чолі з біологом Кеннетом Стедманом з Університету Портленда закликає колег до розробки стратегії захисту від цих вірусів. Необхідно встановити, чи можуть вони поширюватися серед людей, якщо потраплять на нашу планету з космосу.

Читайте також:  Ці 9 напоїв знижують запалення в організмі

Вчені підкреслюють, то з моменту виявлення перших вірусів минуло понад століття, і сама вірусологія відраховує друге сторіччя, тому прийшла підходяща пора зосередити свої зусилля за межами нашої планети. Віруси являють собою інфекційні агенти, які розмножуються всередині живих клітин інших організмів. Вони можуть інфікувати все що завгодно, від людини і тварин, рослин і мікроорганізмів на зразок бактерій. Автори цього дослідження вважають, що оскільки на нашій планеті існує більше вірусів, ніж будь-яких клітинних організмів, вони можуть бути і на інших планетах.

Такого роду теоретичні обґрунтування навіть лягли в основу нової дисципліни в рамках астробіологія, яка отримала назву астровірусологія. Втім, у зв’язку з можливістю виявлення космічних вірусів вчені розвіюють цілий ряд побоювань. У самих вірусів погана репутація, але якщо вони будуть виявлені на інших планетах, то це не привід їх боятися, а просто доказ існування позаземного життя.

Читайте також:  Окуліст розповів, яка дієта покращує зір

Джерело: MedikForum