А ви знали, що звичайнісінький карієс може стати причиною не тільки пульпіту, а й гаймориту? Як стан зубів впливає на здоров’я всього організму, розповіла стоматолог Юлія Беговаткіна.

Пульпіт, періодонтит, АІТ, отити і синусити, а також захворювання щитовидної залози – весь цей «букет» може з’явитися у вашому житті з однієї причини: якщо ви неправильно доглядаєте зуби і порожнину рота.

«Звичайний карієс може спричинити пульпіт, періодонтит, а потім і гайморит. Тому постійні захворювання ЛОР-органів можуть бути наслідком захворювання на зуби», — зазначає експерт.

Що ж робити, щоб запобігти цим неприємним, небажаним наслідкам? Насамперед, вчимося правильно чистити зуби.

Читайте також:  Інтервальне голодування допоможе скинути зайву вагу найкраще

Доглядати зуби потрібно, як мінімум, двічі на день — вранці та ввечері. Вибираючи зубну щітку, віддавайте перевагу м’якій – вона краще впорається з видаленням сміття з поверхні зубів.

Важливо не тільки правильно вибрати щітку, але і вміти користуватися нею. Рухи мають бути не просто траєкторією «вгору-вниз», а ніби вимітаючими. Уявіть, що ви не просто чистите зуби, а робите генеральне прибирання у ротовій порожнині. Наводимо порядки не лише там, де видно, а й з тильного боку зубів теж!

Обов’язково добре вичищаємо жувальні поверхні, для цього використовуємо горизонтальні рухи.

По можливості завжди після їжу використовуйте іригатор – вкрай ефективна і корисна річ.

Читайте також:  Дешевий овоч, який відновлює роботу кишечника і знижує ризик раку

Якщо ви правша, чистіть зуби лівою рукою, якщо шульга — то правою. Вашим зубам байдуже, а ось мозку така «розминка» дуже сподобається і піде на користь.