Завдяки розкрутці блогерів та пропаганді на форумах зі здорового способу життя, деякі продукти набули величезної популярності. Вони нібито допомагають нам худнути. Що це за продукти і чи дійсно вони володіють властивостями, що їм приписуються?

Дієтолог-ендокринолог Альбіна Комісарова проаналізувала деякі продукти з модного списку та висловила свою думку.

«Спіруліна. Я щиро не розумію, яку таку користь люди шукають у спіруліні, заважаючи з нею смузі і насильно її впихуючи. Так, вона багата білком і вітамінами, але всім тим же багата гречка, бобові, риба та морепродукти. Користь спіруліни дуже перебільшена», — каже експерт.

Ще один модний продукт – матча. Багатьом вона до смаку. Пийте на здоров’я, якщо подобається. Але схуднути вона вам навряд чи допоможе. Чи є сенс замінювати матчою каву? Тут все залежить від переваг, оскільки кофеїн (нехай і у різних кількостях) міститься і там, і там.

Ягоди годжі. Деякі готові витратити на них майже весь сімейний бюджет заради бажаного ефекту. На жаль, насправді худнути вони не допомагають. Крім того, вітамінів та корисних мікроелементів у них не більше, ніж у звичайному яблуку.

Насіння чіа — куди тільки їх не пропонують додавати! Додавайте, вони корисні – у них багато омега-3. Але худнути, поїдаючи насіння чіа, не вийде. Дешевшою альтернативою цього продукту є звичайнісіньке насіння льону.

Багато хто геть-чисто відмовляється від цукру на користь замінників цукру в надії налагодити вуглеводний обмін і в результаті скинути вагу. Експерт рекомендує переходити на підсолоджувачі лише тим, у кого діагностовано цукровий діабет.

Іншим потрібно переглядати свої харчові звички на користь здоровішої харчової поведінки. Цукор їсти можна, але помірковано.