Щоб жінку хотілося носити на руках, вона повинна виглядати бездоганно до кінчиків нігтів. І одним педикюром зараз не відбутися: на доглянутість ніг звертають не менше уваги, ніж на стан рук. Якщо стопи виглядають ідеально, підкреслити їх красу допоможе звичайний гігієнічний педикюр. Але при патологічних змінах шкіри стоп домогтися ефектного вигляду ніжок набагато важче. Спочатку потрібно впоратися з проблемою, а потім наводити лиск: шліфувати п’яти і покривати нігтики лаком. Такий вид догляду отримав назву медичного педикюру і останнім часом користується величезним попитом у столичних мешканок. Майстер, який на ньому спеціалізується, називається подологом, а розділ естетичної медицини, що охоплює всі проблеми стоп – подологією (від грец. «podo» – стопа).

Коли слід задуматися про візит до подолога?

Не варто плутати цього фахівця зі звичайним майстром педикюру. Подологія – це спеціалізація, яка знаходиться на стику косметології та медицини, і майстер зобов’язаний не тільки наводити красу, але і лікувати. У подолога має бути медична освіта, адже він і діагностує захворювання, і призначає терапію, і дає рекомендації по догляду за стопами. Якщо він бачить, що проблема вимагає втручання фахівців із суміжних областей (міколога, флеболога, ортопеда), він рекомендує звернутися до них, контролюючи хід лікування.

Подологія – наука про красиві стопи

Багато захворювань стоп підступні тим, що розвиваються занадто швидко. Деякі форми грибка нігтів можуть зробити доглянуті ноги схожими на кінцівки зомбі всього за пару тижнів. Візит до подолога краще не відкладати в довгий ящик при появі будь-яких патологічних змін:

 • вростання або деформації нігтьової пластини;
 • грибкових уражень нігтів і шкіри стоп;
 • гіпергідрозу (підвищеної пітливості);
 • мозолів і натоптишів;
 • мозолі між пальцями;
 • діабетичної стопи;
 • оніхолізис.

Відвідування подолог обов’язково і при будь-яких анатомо-функціональних змінах ніг, пов’язаних з травмами, гострими або хронічними захворюваннями, надмірною вагою. Це можуть бути СДС (синдром діабетичної стопи) в початковій стадії, викривлення пальців, потовщення шкіри на п’ятах і подушечках пальців неясної етіології та інші метаморфози, з-за яких стопи доводиться ховати в закритому взутті. Візит до подолога буде незайвим і в профілактичних цілях.

Проблема, котра часто зустрічається в подології-оніхолізис. Це порожнеча нігтьового ложа внаслідок травми, здавлювання вузьким або незручним взуттям або взуттям на високому каблуці, несвоєчасного обрізання нігтів, порушення кровопостачання, псоріазу та інших проблем. В такому випадку ніготь стає слабким і може бути вражений грибковою інфекцією. Щоб зберегти нігтьову пластину, важливо вчасно розпізнати проблему і визначити причини відшарування.

Перший «дзвіночок» оніхолізиса – зміна кольору нігтя, який стає біло-жовтим. Спочатку патологія не викликає ніяких больових відчуттів, тому багато пацієнтів звертаються до подологам, коли ніготь вже буквально відвалюється від ложа. При правильно призначеному лікуванні нігті можна не тільки врятувати, але і повернути їм здоровий, естетичний вигляд.

Медичний педикюр: види і нюанси

При хворобах стоп звичайний гігієнічний педикюр не тільки не ефективний, але і небезпечний. При грибкових ураженнях та інших патологіях захисний бар’єр шкіри падає до мінімуму і вона стає ще більш вразливою до інфекцій. Тому пошкодження цілісності покривів неприпустимо, що дуже складно гарантувати, орудуючи щипцями і пилкою. Медичний педикюр виконується за допомогою спеціального апарату-фрезера, який дозволяє контролювати глибину зняття омертвілого шару шкіри з точністю до десятих міліметра. Істотною відмінністю апаратного педикюру від звичайного є те, що він виконується «всуху», без попереднього розпарювання стоп. Перед обробкою фрезером досить зробити гігієнічну ванну на кілька хвилин, щоб очистити шкіру від пото-жирових скупчень.

Під час медичного апаратного педикюру використовуються тільки одноразові насадки-ковпачки з різним ступенем абразивності. За допомогою фрезера можна обробити стопу в самих важкодоступних місцях, наприклад, між пальцями, де знаходиться велика кількість потових залоз. Саме звідси «ростуть ноги» у багатьох грибкових інфекцій, адже в домашніх умовах очистити міжпальцевий простір від омертвілої шкіри дуже важко.

Кутикула при апаратному педикюрі не зрізається і не розчиняється – вона м’яко знімається спеціальною кулястою насадкою. Ризик пошкодження покривів при такій процедурі мінімальний. В процесі майстер проходиться по всіх ділянках стопи, не залишаючи без уваги жодного квадратного сантиметра. Процедура складається з ряду послідовних кроків:

 • Після гігієнічної ванночки стопи витираються насухо і обробляються антисептиком.
 • Забирається довжина нігтів (за необхідності).
 • На шкіру ніг наноситься кератолітик – косметичний препарат на основі молочної або фруктових кислот, який розм’якшує огрубілою шар епідермісу і полегшує видалення мертвих клітин.
 • Підошва стопи обробляється фрезером. Після закінчення цього етапу шкіра набуває здоровий рожевий колір, про який говорять «п’яти, як у немовляти».
 • За допомогою конусоподібної насадки майстер чистить міжпальцеві простору, потім обробляє кутикулу і нігтьові валики.
 • Фінальний етап – полірування нігтів.

При деяких патологіях стоп рекомендується комбінований медичний педикюр, при якому нігтьові валики і кутикула обробляються вручну, а підошва стопи – з допомогою фрезера. В ході процедури використовуються лікарські препарати і доглядові засоби, рекомендовані при конкретній проблемі.

Знайти свого подолога не менш важливо, ніж перукаря або косметолога. Медичний педикюр – відповідальна, майже ювелірна процедура, що вимагає від майстра високого професіоналізму і інтересу до своєї справи. Найти кваліфікованого подолога можна на сайті Propodo. Детальніше за посиланням – подолог Украина.

*На правах реклами