З віком відбувається втрата кісткової маси, пише автор порталу Eat This, Not That. Щоб уповільнити цей процес, він рекомендує вживати в їжу продукти, багаті кальцієм. Недавнє дослідження показало, що Допомогти може один популярний сухофрукт.

Для профілактики і уповільнення втрати кісткової маси, яка відбувається з віком, часто рекомендують споживати їжу і напої багаті кальцієм. Це дуже важлива порада, але недавнє дослідження, опубліковане в науковому журналі Advancesin Nutrition, показало, що за допомогою чорносливу теж можна зміцнити кістки.

Вивчивши стан жінок в постменопаузі, коли прискорюється втрата кісткової маси, дослідники виявили, що щоденне споживання десяти штук чорносливу протягом року зменшує втрату кісткової маси. У тих, хто регулярно споживав чорнослив протягом шести місяців, загальне зниження мінеральної щільності кісткової тканини теж зменшилася в порівнянні з тими, у кого в раціоні не було сухофруктів.

Читайте також:  Помідори можуть бути корисними для запобігання раку простати

Одна з можливих причин такого ефекту пов’язана з тим, що чорнослив позитивно впливає на мікрофлору кишечника, послаблюючи запалення у всьому організмі. Це, в свою чергу, може зменшити оксидативний стрес, що впливає на щільність кісток.

Чорнослив допомагає не тільки зміцнити кістки, але і прибрати жир на животі. Сухофрукти зазвичай не рекомендують тим, хто хоче знизити вагу, через їх високу калорійність. Однак на Європейському конгресі з ожиріння було представлено дослідження 2014 року, в якому вивчався вплив чорносливу на здоров’я людей з надмірною вагою або ожирінням, якщо його споживати щодня протягом 12 тижнів.

За цей період часу ті, хто споживав чорнослив в невеликих кількостях, скинув близько двох кілограмів, а обхват талії у них зменшився приблизно на 2,5 сантиметра. Це вельми скромні результати, але дослідники відзначили, що під кінець експерименту учасникам вдалося скинути ще більше завдяки почуттю ситості. Виходить, в довгостроковій перспективі чорнослив корисний для схуднення.

Читайте також:  Чи шкідлива насправді манна каша?

Важливе зауваження, якщо ви хочете включити чорнослив в свій раціон, обов’язково прочитайте етикетку, на якій міститься інформація про поживну цінність. Так рада радить лікар-дієтолог функціональної медицини Марія Замарріпа (MariaZamarripa). Чорнослив вже містить багато калорій, оскільки при сушінні концентрація цукру збільшується, але деякі виробники вносять додатковий підсолоджувач при обробці. Це може зменшити і навіть звести нанівець протизапальний ефект чорносливу.

“Багато людей можуть споживати більше цукру, ніж вони думають, якщо тільки вони не читають етикетки і уникають продуктів з додаванням цукру, – розповіла експерт виданню Eat This, NotThat. – Подібне може відбуватися і з чорносливом. Може здаватися, що підсолоджувачі в такому продукті не потрібні, а насправді вони в ньому будуть”.

Читайте також:  Ці 4 продукти з високим вмістом білка зберігають зуби та ясна здоровими

Ще одне міркування стосується почуття ситості. Щоб насититися, багато часу не потрібно, але слід пам’ятати про споживані калорії. Наприклад, учасники дослідження 2014 року щодня споживали приблизно по чашці чорносливу, а це близько 400 калорій.

Для досягнення найкращого ефекту дослідники пропонують поєднувати чорнослив зі свіжими фруктами і овочами. Якщо будете регулярно споживати ці продукти, ваші кістки і живіт, можливо, будуть Вам вдячні.