З водою пов’язано багато міфів. Деколи через це важко зрозуміти, чи завжди вода корисна для організму і які види води небезпечні.

Існує думка, що закип’ячена кілька разів вода настільки небезпечна, що викликає рак. Але чи це правда? Насправді незважаючи на те, що у воді може залишатися через багаторазове кип’ятіння хлор, немає достатньої кількості наукових даних, які б підтверджували його небезпеку для людини. Тим більше, що хлор використовується для дезінфекції води.

При цьому багаторазове кип’ятіння і справді може сприяти тому, що нітрати перетворяться у воді на небезпечні нітрити. Але річ тут уже в дозі цих речовин. Тому теж не факт, що при вживанні такої води у вас розвинеться рак, пише Sohu.

Щодо води, залишеної на ніч, то пити її все-таки можна. Хоча експерти й не рекомендують це робити. Згідно з деякими науковими даними, якщо кип’ятити воду протягом півгодини, то кількість нітритів у ній залишається стабільною і не дуже змінюється за ніч.

При цьому є два різновиди води, які і справді шкодять здоров’ю.

Змішана вода. Така вода виходить при змішуванні кип’яченої та сирої води. Справа в тому, що навіть при змішуванні сирої води з окропом температура не буде достатньою, щоб усі небезпечні бактерії знищилися. При тривалому вживанні такої води у людини можуть виникнути кишкові інфекційні хвороби.

Дуже гаряча вода. Тобто така вода, температура якої – вище 65 градусів за Цельсієм. За словами представників Міжнародного агентства з вивчення раку, при вживанні такої води підвищується ймовірність розвитку раку стравоходу. Нормально переносить стравохід людини лише напої, температура яких – максимум 40-50 градусів.