Ожиріння являє собою велику проблему, якою страждають як дорослі, так і діти всього світу. Зазвичай в такому випадку звинувачують генетику, але харчові звички і відсутність здорового способу життя теж позначається не кращим чином на стані людини.

Надмірна вага можна визначити за індексом маси тіла (ІМТ). Якщо показник дорівнює більше 30, то це ожиріння,в межах 25-29, 9 – є надмірна вага. Але також варто звертати увагу на окружність талії: абдомінальне (вісцеральне) ожиріння характеризується надмірним відкладенням жиру в області живота. Якщо у чоловіка окружність талії більше 94, а у жінок більше 80, то мова саме про такий тип ожиріння.

При цьому важливо звертати увагу на тип фігури. Тобто на те, де саме розташовується жир в тілі людини. У чоловіків і жінок локалізація відрізняється. У представниць прекрасної статі зайві кілограми частіше накопичуються внизу живота, на стегнах і сідницях. Такий тип фігури називають “грушею”. Причому саме він не вважається негативно впливає на здоров’я жінки.

Читайте також:  Лікар-дієтолог попередив про небезпеку відмови від обідів для здоров'я

Вісцеральне або абдомінальне ожиріння зазвичай притаманне чоловікам. Тип фігури називають яблуком. Найчастіше це свідчить про метаболічний синдром, серцево-судинних захворювань, є передвісником раку або цукрового діабету.

Жир на животі складається з підшкірного, вісцерального жиру, який знаходиться глибше, навколо і всередині внутрішніх органів. Навіть при відсутності зайвої ваги може бути вісцеральний жир, що буде збільшувати ризик різних захворювань.

Метаболізм з кожним роком стає повільніше, на що впливає не тільки вік, а й інші фактори. У тому числі втрата м’язової маси, зменшення активності, природне старіння метаболічних процесів. На швидкість впливають чотири фактори: швидкість обміну речовин в стані спокою, термічний ефект їжі, фізична активність і термогенез активності, не пов’язаної з фізичним навантаженням.

Читайте також:  Медики розповіли про неочевидну ознаку хвороби Паркінсона

Щоб впоратися з ситуацією, потрібно дотримуватися правильного харчування. Але сидіти на дієті складно, а відвідувати тренажерний зал і того складніше. Тому рекомендуємо дотримуватися невеликих, але призводять до результату кроків.

На роботі і вдома їжте більше фруктів, нежирних молочних продуктів. Краще обідати разом з колегами, вечеряти з сім’єю, а не поспіхом. Готувати самому набагато правильніше, для цього можна придбати книгу здорових рецептів або взяти участь в марафоні по ЗСЖ, благо таких можна знайти в інтернеті безліч. Головне, з толком вибрати фітнес-тренера або дієтолога, який є автором програми.

Обід і перекушування на роботі теж повинні бути власними. Це краще, ніж покупні шоколадки, салати та інші страви. Не варто пропускати прийом їжі, краще заздалегідь спланувати графік харчування.

Читайте також:  Які страви краще не замовляти в ресторані

Від напоїв з цукрозамінниками краще відмовитися. У них дійсно не міститься калорій, але вони набагато солодше цукрових, що впливає на смакові рецептори, а це підсилює тягу до солодкого.

Постарайтеся розтягувати задоволення від їжі. Для цього пережовуйте їжу не менше 30 разів за шматочок. Повільне харчування – запорука здоров’я і красивої фігури.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News