Захворювання катарактою, особливо в літньому віці, може привести до повної втрати зору. Однак знизити ризик цієї хвороби можна, навіть не вдаючись до ліків.

Американська дієтологиня Джуліанна Хевер розповіла The Insider про результати дослідження, проведеного Національним інститутом зору США. Воно показало, що вітамін А, цинк і мідь допомагають послабити вікові проблеми із зором.

У дослідженні взяли участь 4757 осіб у віці від 55 до 80 років з катарактою, віковою дегенерацією жовтої плями або і тим, і іншим. Учасники були розділені на чотири групи і отримували щоденні пероральні добавки протягом п’яти років. Перша група отримувала антиоксидантний склад, що містить 15 мг вітаміну А, а також цинк і мідь, друга група – тільки вітамін А, третя – тільки мікроелементи, а четверта – плацебо. У підсумку у пацієнтів, які отримували всі три корисні речовини, на 25% сповільнювалася вікова дисфункція зору і на 19% падав ризик осліпнути.

Читайте також:  Англійські лікарі розповіли, як знизити ризик інфаркту

Вітамін А у великій кількості міститься в таких повсякденних продуктах, як гарбуз, морква, сир і яйця. Як правило, помаранчевий колір фруктів і овочів пов’язаний з вмістом в них бета-каротину, з якого людський організм за допомогою хімічної реакції виробляє необхідний вітамін.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News