Неприємний запах питної води – симптом, що насторожує. Зазвичай він вказує на низьку якість рідини. Іноді неприємний запах питної води означає підвищений вміст шкідливих домішок в ній. Чи завжди це критично?

На думку експертів, вода з неприємним запахом – привід звернутися в лабораторію. Однак вона не завжди становить небезпеку для здоров’я. Все залежить від результатів подальших досліджень, інформує Лабораторія “УкрХімАналіз” https://himanaliz.ua/ .

Неприємний запах питної води: основні причини

Помітити неприємний запах водопровідної води просто. Досить відкрити водопровідний кран і набрати рідину в будь-яку ємність, або вмитися нею. Запах (точніше, його відсутність) найважливіший органолептичний критерій, який вказує на якість рідини.

Фахівці виділяють ряд причин, що викликають неприємний запах питної води. Це залежить від концентрації і типу розчинених в ній газів, солей, органічних сполук.

Вода з неприємним запахом з’являється по природними і штучним причин, оцінюється по 5-блльной шкалою.

Неприємний запах водопровідної води може з’явитися внаслідок:

  1. Підвищеного вмісту хлору, використовуваного на очисних станціях для знищення шкідливих бактерій.
  2. Розчинених хімікатів (фенолів та ін.). На це вказує характерний запах медикаментів.
  3. Розчиненої органіки (сірководню, по запаху схожого на протухнули яйця).
  4. Підвищеної концентрації заліза. Така вода з неприємним запахом протікає через старі труби, набуває відразливий смак і колір.
  5. Попадання в рідину стічних вод і побутових відходів. Рідина набуває різкий запах каналізації.

Хімічний аналіз води допоможе точно встановити причину появи амбре і правильно підібрати методи щодо його усунення.

Неприємний запах після фільтрації: чим викликаний і як з ним боротися

Іноді люди помічають, що залишається неприємний запах після фільтрації. Тобто по іншим ознаками (смак, прозорість і т.п.) рідина відповідає стандартам, але відштовхуючий запах залишається. Він здатний зіпсувати смак їжі і напоїв, а також знизити апетит.

Причини прості: вихід фільтра з ладу. Необхідно ретельно стежити за його станом, своєчасно робити профілактику, промивати або міняти.

Якщо Ви помітили неприємний запах води з-під крана, спочатку отримаєте довідку у місцевої комунальної служби. Якщо ж вони підтверджують справність водопровідних і очисних споруд, зверніться до лабораторії для проведення аналізу.

*На правах реклами