Лише один келих вина на день може призвести до розвитку поширеного типу деменції – хвороби Альцгеймера, а також хвороби Паркінсона. Про це свідчить нове дослідження вчених Оксфордського університету. Його результати були опубліковані у журналі Plos Medicine.

Аналіз даних 21 тис. осіб – учасників Британського біобанку – довів, що навіть помірне вживання алкоголю може негативно вплинути на здоров’я мозку, пише Studyfinds. Так, вживання семи чи більше одиниць алкоголю на тиждень показало зв’язок з маркерами вищого рівня заліза в базальних гангліях, які контролюють моторику, рух очей, пізнання, емоції та різні дії. (Стандартна одиниця, або unit of alcohol, – це кількість чистого спирту в мл або г, одна одиниця дорівнює приблизно 290 мл пива/табору/сидра, половині стандартного келиха вина або однієї порції міцного алкоголю).

Накопичення заліза збільшувалося й інших галузях мозку, що пов’язані з погіршенням розумових здібностей. Фахівці пояснюють: алкоголь пригнічує гормон, який контролює засвоєння заліза організмом. Це призводить до погіршення роботи мозку.

“Вищий вміст заліза в мозку, у свою чергу, пов’язаний з нижчими когнітивними здібностями, – пояснює провідний автор дослідження, доктор Аня Топівала. – Накопичення заліза може лежати в основі зниження когнітивних функцій”.

Дослідники відзначають, що у пацієнтів з деменцією вищий рівень заліза у деяких галузях мозку. Аналогічна картина спостерігалася у людей із хворобою Паркінсона. Як підкреслюють вчені, нові висновки узгоджуються з їхньою ранньою роботою, що вказує на те, що не може бути безпечного для здоров’я мозку рівня вживання алкоголю.