Гастроентеролог-гепатолог Сергій В’ялов нагадав, чому важливо їсти клітковину і в яких овочах її міститься найбільше.

Про користь овочів знають усі, ось тільки далі теорії у багатьох із нас ці знання не йдуть. Знаємо і нічого не робимо. А іноді просто не замислюємося, скільки ж овочів потрібно з’їсти, щоб виконати денну норму споживання клітковини.

«Потрібно з’їдати близько 400 г овочів та фруктів на день для того, щоб зібрати 25-30 г чистої клітковини. Наші найпопулярніші огірки містять лише 0,5 г, а помідори – 1,5 г клітковини. Щоб отримати потрібну кількість, доведеться їсти їх кілограмами», — каже експерт.

Навіщо взагалі потрібна клітковина? Це складний вуглевод, у складі якого є неперетравлювані волокна. Саме цим клітковина і цінна.

Розрізняють два види клітковини: розчинну та нерозчинну. Розчинна під впливом ферментів трансформується в гель, допомагаючи їжі пройти через шлунково-кишковий тракт і залишити кишечник.

Також розчинна клітковина балансує цукор та холестерин у крові, допомагає виводити жовчні кислоти, таким чином регулює вагу.

Нерозчинна клітковина, насправді, утворює калові маси і працює в кишечнику, як щітка. Немає клітковини – будуть складнощі з походом у туалет.

Якщо з овочів ви вживаєте тільки огірки та помідори, то клітковини ваш організм отримує мінімум. У цих овочах більше води, ніж клітковини.

Більш високим вмістом клітковини відрізняються зелений горошок, спаржа, брюссельська капуста, броколі, морква.