Харрієт Бредлі, керівник медпослуг центру Livi, розповіла, як на різних стадіях проявляється відмова людини від вживання спиртних напоїв. Про це пише Daily Mail.

Медик пояснила, що першим у списку на відновлення після відмови від шкідливої звички – сон. Він приходить в порядок вже протягом першого тижня: стає міцніше, що позитивно позначається і на працездатності.

Так, як алкоголь виступає причиною зневоднення, вже на другому тижні без нього в організмі нормалізується водний баланс. Серед зовнішніх проявів – шкіра стає менш сухою. Також на цьому тижні в норму приходить кислотний рефлюкс в шлунку.

Протягом третього тижня без спиртного, у людини спостерігається відновлення в обміні речовин, печінки і артеріального тиску, починає знижуватися вага.

“Щоб перестати вживати алкоголь регулярно, краще знайти першопричину. Але в будь-якому випадку ви зможете проявити себе як вольова людина, що позначиться і на вашому здоров’ї. В принципі, питущого від непитущого можна відрізнити і на око, такі люди помітно відрізняються зовні”, – рекомендує Бредлі.