Як повідомили вчені з Нідерландів і США, вживання цільнозернових круп знижує ризик розвитку діабету другого типу.

Результати дослідження опубліковані в EurekAlert. Фахівці проаналізували дані кількох досліджень харчових звичок та стану здоров’я працівників системи охорони здоров’я. З 200 000 чоловік на цукровий діабет хворіли 12 000.

З’ясувалося, що ризик розвитку захворювання знижується, якщо в раціоні людини постійно присутні якісні повільні вуглеводи. До них відносяться, в тому числі, цільнозернові крупи, овочі та продукти з високим вмістом клітковини.

В результаті їх вживання, як підкреслюють медики, організм виробляє менше інсуліну, що дозволяє уникнути різкого підвищення рівня цукру в крові.

Цукровий діабет другого типу проявляється зазвичай постійною спрагою, частим і рясним сечовипусканням, сухістю шкіри, постійною втомою.

Відомо, що в разі недостатнього контролю діабету підвищується ризик інфаркту міокарда, інсульту, захворювання нирок, імпотенції, порушень зору (аж до сліпоти), гангрени.

Всі форми цукрового діабету обумовлені нездатністю нормально утилізувати глюкозу, яка є головним джерелом енергії в організмі. Діагноз ставлять на підставі високого вмісту глюкози в крові, а також вмісту її в сечі.

Найважливішим фактором зараз вважається ожиріння. Встановлено, що більше 80% з цукровим діабетом 2 типу мають надлишкову вагу. Вважається, що надлишковий вміст жиру порушує здатність організму утилізувати інсулін.