За словами експерта, проблеми зі сном можуть бути пов’язані із дефіцитом вітамінів. І ось які вітаміни грають у цьому важливу роль.

Сафіє Арик, експерт з ендокринології та метаболічних захворювань, зазначає, що проблеми зі сном можуть виникати через нестачу певних вітамінів. Причому це як для дорослих, так дітей.

Ключову роль при безсонні можуть грати вітаміни В2, В6, В12 та D. Якщо їх не вистачає, то виникають проблеми зі сном. Особливо часто таке виникає при дефіциті вітаміну D. Це пов’язано з тим, що даний вітамін впливає на частини мозку, що беруть участь у виробництві мелатоніну.

Також важливе значення має нестача різних мінералів в організмі. Наприклад, через дефіцит заліза знижується рівень серотоніну та мелатоніну.

Через анемію, викликану нестачею заліза, у нічний час можуть виникати неприємні відчуття в ногах. Також може виникнути так званий синдром неспокійних ніг. А якщо в організмі не вистачає кальцію, з’являється занепад сил. В результаті людина може страждати і через розлад сну.