Захворювання легенів, шлунково-кишкового тракту, алергія і навіть сильне отруєння – ці серйозні проблеми може викликати навіть «невидима» цвіль.

Найчастіше цвіль утворюється у ванній кімнаті або кухні — тепле і вологе середовище ідеальне для розвитку грибів. Але мало хто знає, що спори грибів чорної цвілі — найбільш поширеної в житлових будинках — містяться практично в кожному будинку. Ці спори буквально літають в повітрі, але розмножуватися і активно рости вони починають тільки в тому випадку, якщо потрапляють в сприятливі умови. Цвіль – це не тільки негарно, але і небезпечно для здоров’я. Розповідаємо, які хвороби вона може спровокувати.

Читайте також:  Лікар розповіла, як захистити організм від спеки влітку

Токсична інтоксикація

Простіше кажучи – отруєння. Якщо грибок потрапляє в травну систему, він викликає нудоту, блювоту, болі в животі, підвищену температуру і інші симптоми, знайомі кожному, хто хоча б раз стикався з харчовим отруєнням.

Алергія

Нежить, почервоніння і запалення слизової оболонки очей, сльозотеча — всі ці симптоми також можуть бути результатом тривалої взаємодії з побутовою цвіллю. Грибок – один з найпоширеніших побутових алергенів. До речі, ви можете навіть не знати про те, що він живе у вашому будинку: іноді вогнища цвілі розташовуються у важкодоступних місцях.

Захворювання шкіри

Дерматоз і мікоз — найпоширеніші дерматологічні захворювання, які можуть викликати спори пліснявого грибка. Щоб повністю вилікувати захворювання, потрібно обов’язково очистити будинок від цвілі.

Читайте також:  Дієтолог назвала 4 головні продукти від зморшок та старіння

Хвороби суглобово-ревматичного комплексу

Слабкість, сонливість, головні болі, загальне погіршення стану — в появі цих неприємних симптомів теж може бути винна цвіль. Ще до того, як з’являться болі або дискомфорт в суглобах, хвороба може проявляти себе через ці ознаки.

Хронічний нежить

Спори грибка можуть вражати не тільки шкіру, але і слизові оболонки. Якщо зоною ураження стають очі, то з’являються проблеми із зором, підвищена сухість ока або навпаки сльозотеча. Якщо ж суперечки потрапляють на слизову носа, то може розвинутися хронічний нежить.

Хвороби дихальних шляхів

Частинки цвілі і спори грибка можуть проникати в дихальні шляхи, вражати бронхи і легенів, можуть спровокувати розвиток небезпечних хвороб. Більш того, якщо організм ослаблений, спори грибка можуть підвищити активність ракових клітин і привести до розвитку небезпечних пухлин.

Читайте також:  Ранні ознаки Альцгеймера з'являються в носі раніше, ніж проблеми з пам'яттю