Хоча процес старіння неминучий і зупинити його неможливо, є певні звички в харчуванні і способі життя, які можуть його уповільнити. Наприклад, американські дієтологи порадили включити в раціон кілька продуктів.

Експерт зі здорового харчування Рональд Сміт (Ronald Smith) розповів, що один з найбільш простих способів уповільнити процес старіння – обмежити споживання доданого цукру. “Вживання занадто великої кількості такої їжі призводить до різних проблем зі здоров’ям, які можуть виникнути через 10 або навіть 20 років”, – розповів він.

Сміт порадив звести до мінімуму споживання солодкої випічки, а ось кількість риби в раціоні, навпаки, збільшити. Дієтолог зазначив, що це корисний для здоров’я продукт, особливо для людей старшого віку. Сміт пояснив, що риба багата омега – 3 жирними кислотами, які знижують ризик розвитку запалень, хвороб серця і раку.

Читайте також:  Характер можна виявити за 4 хвилини

За словами дієтолога Лізи Р. Янг (Lisa R. Young), хорошою звичкою в боротьбі з процесом старіння може стати вживання великої кількості фруктів і овочів, багатих клітковиною і антиоксидантами. Крім того, на користь організму піде Заміна червоного м’яса рослинними джерелами білка, наприклад бобовими.

Дієтолог Триста Бест (Trista Best) підкреслила важливість споживання достатньої кількості води. Вона пояснила, що з віком багато систем організму, які підтримують водний баланс, наприклад нирки, починають деградувати. Щоб зберегти в клітинах необхідний рівень води, Бест порадила включити в раціон огірки, кабачки, помідори і кавуни.