Напевно, кожен хоча б раз у житті тягнувся до холодильника посеред ночі. Такий зажор може обернутися серйозними проблемами зі здоров’ям, якщо є не те, що потрібно. Які продукти точно не варто вживати в якості нічного перекусу, ми розповімо.

Смажені продукти

Смажене явно буде не кращим варіантом нічного перекусу. Як правило, такі страви або приготовлені на розпеченому жиру, або дуже крохмалисті, або білкові. До речі, останній варіант ще не найгірший. Однак якщо м’ясо або яйця приготовані на олії, то це канцерогени, які можуть довести до проблем зі здоров’ям.

Смаженого найчастіше хочеться через те, що людина погано харчувалася днем, нічого корисного не їла. Тому організм вимагає чогось шкідливого. Виправити ситуацію можна тільки раціональним харчуванням: правильно харчуватися протягом дня і шкідливого нічного перекусу хотітися не буде.

Молочна каша

Солодка каша — теж найгірший варіант нічного перекусу. Рисова, вівсяна, гречана — можливо, це не погані страви, але точно не в якості нічного перекусу. Адже в них додають цукор, який на ніч точно буде шкідливий.

Солодкого хочеться з тієї причини, що організму не вистачає енергії. Іншими словами, людина знову не правильно харчується протягом дня. А можливо, причина в метаболічному дисбалансі. У вирішенні цієї проблеми може допомогти тільки ендокринолог.

Якщо хочеться солодкого, то в якості нічного перекусу краще використовувати фрукти. Ідеальними будуть апельсини, мандарини або ківі. У них є клітковина і фруктоза. А ось крохмалистих фруктів, наприклад, бананів краще не їсти.

Гострий

Такий нічний перекус може призвести до серйозних проблем з шлунково-кишковим трактом. Гострі приправи і спеції, які додають в різні страви, можуть розпалювати травний вогонь. Через це шлунок буде працювати всю ніч, що точно призведе до погіршення його стану.

Гострого найчастіше хочеться через брак певних ферментів для повноцінного травлення. Тому таке бажання може бути приводом для походів до гастроентеролога. Іноді лікарі з’ясовують, що причиною бажання з’їсти гостре є зараження гельмінтами. Але в якості нічного перекусу гостре вживати ні в якому разі не можна.

Шоколад

Якщо хочеться з’їсти як нічний перекус шоколад, то це може бути просто бажанням отримати приємні емоції. Як відомо, емоційна стабільність ближче до вечора знижується, тому йому потрібно підзарядка. Шоколад може здаватися нешкідливим. Але краще все-таки не використовувати такий нічний перекус. Отримати радість можна зовсім іншими способами. Наприклад, зайнятися любов’ю, виконати пробіжку, зробити масаж або подивитися цікавий фільм.

Яловичина

Ми вже згадували, що білкові продукти є не найгіршим варіантом нічного перекусу. Однак м’ясний білок вкрай довго засвоюється. Для цього потрібно до шести годин. Тому нічний перекус у вигляді котлети або шматка ковбаси — найгірший варіант. М’ясо можна їсти до 20:00, не пізніше.

М’яса хочеться, як правило, через нераціонального харчування. Також може бути порушений обмін холестерину, спостерігатися недолік заліза. Зрозуміло, лікарі не радять зовсім виключати м’ясо з раціону, але їсти його можна не менше, ніж за п’ять-шість годин до сну.

Бобові продукти

Дуже корисні бобові продукти, але тільки протягом дня. В них багато клітковини, вітамінів і мікроелементів. Однак в якості нічного перекусу вони можуть привести до здуття і посилення травлення. Іншими словами, травний тракт буде змушений працювати всю ніч.

Якщо хочеться бобових, то мова йде про дефіцит якихось речовин, наприклад, білка, якого в такій страві дуже багато. Краще замість цього вибрати більш легкі продукти — йогурт або кефір.

Яблуко

Дуже часто нічним перекусом є яблука. Та й ми вже говорили, що брак цукру краще замінити не шоколадом або випічкою, а фруктами. Однак яблука не варто вибирати. Вся справа в тому, що вони дуже завантажують підшлункову залозу і тонкий кишечник, змушуючи їх працювати більшу частину ночі. Тому вибирайте більш безпечні фрукти, типу апельсинів або ківі.

Джерело: МедікФорум