Деякі продукти можуть як збільшити ризик розвитку небезпечних захворювань,так і знизити його. Наприклад, сосиски та рафінований цукор можуть спровокувати збій у роботі мозку та призвести до деменції.

Консультант з харчування Лорен Леплі у розмові з Express назвала чотири продукти, які знижують ризик розвитку онкології. За її словами, найефективнішими є ферментовані продукти. Вони мають особливі властивості, що запобігають раку, оскільки містять корисні бактерії – пробіотики.

Ці бактерії живуть у кишечнику та допомагають підтримувати здоровий баланс мікроорганізмів у травній системі. Вони є важливими і для імунітету, уточнила співрозмовниця. Додаючи в раціон продукти з високим вмістом пробіотиків, можна знизити внутрішні запалення, зміцнити імунну систему, стимулювати виробництво коротколанцюгових жирних кислот (КЖК), а також вивести токсини з організму.

Читайте також:  6 протизапальних продуктів, щоб зменшити біль при артриті

Серед ферментованих продуктів Леплі виділила натуральний йогурт, кефір, квашену капусту, кімчі, місо та чайний гриб. Ці продукти варто додати до свого раціону. Серед них особливо корисні чотири.

Насамперед це кефір. Комбінація молочних дріжджів та бактерій насичує напій пробіотиками, що покращують травлення та зміцнюють імунну систему.

“Багато досліджень показало, що кефір впливає на різні види раку, такі як колоректальний рак, злоякісні Т-лімфоцити, рак молочної залози і карцинома легень”, – додала експерт.

Другий корисний ферментований продукт – місо. Це соєва паста, яка часто використовується в японській кухні. Її готують за допомогою ферментації соєвих бобів із сіллю та кодзи – різновидом гриба. Місо – відмінне джерело білка, вітамінів та мінералів, в якому містяться корисні для травлення бактерії. Крім того, цей продукт перешкоджає розвитку раку товстої кишки, легень, молочної залози та печінки свідчить дослідження 2013 року.

Читайте також:  Розкрито види спорту, які сприяють зниженню артеріального тиску

Ще один протираковий продукт також належить японським кулінарам. Це натто – традиційна японська страва на основі ферментованих соєвих бобів. У цій страві міститься вітамін К2, необхідний здоров’ю кісток. Він також має протизапальні властивості.

У 2020 році японські вчені з Національного онкоцентру навіть провели дослідження, з’ясувавши, що високе споживання ферментованих соєвих продуктів, включаючи натто та місо, пов’язане з нижчим ризиком смертності.

Четвертий продукт проти раку – чайний гриб. Це ще один ферментований напій на основі бактерій та дріжджів. У ньому містяться не тільки пробіотики, а й антиоксиданти, які допомагають боротися з раковими клітинами. У 2021 році в журналі Journal of Education and Health Promotion з’явилося дослідження, що доводить користь чайного гриба в лікуванні раку кишечника.

Читайте також:  Корисні властивості меду для здоров'я