У віці після 40 років підвищуються ризики серцевих захворювань і діабету. Тим, хто хоче мати міцне здоров’я, слід дотримуватися звичок, що забезпечують в першу чергу профілактику цих патологій, – ці рекомендації фахівців опублікував Focus.de.

За словами медиків, після 40 років зовнішність людини зрадницьки видає всі її шкідливі звички, хоча ще не так давно, здавалося б, можна було добре виглядати навіть не висипаючись.

“Те, що ви робили досить легко в свої 25-30 років, – вечірки у вихідні, пізнє засинання, вживання алкоголю, нерегулярне харчування, – залишає після 40-ка чіткі сліди на обличчі. Формуються темні кола, з’являються зморшки, швидше відкладаються жирові відкладення”, – розповіли експерти.

Читайте також:  Нарколог назвав головну небезпеку вживання пива у спеку

На їхню думку, однією з кращих звичок для зміцнення здоров’я і профілактики раннього старіння у віці після 40 років є відмова від алкоголю.

“Печінка і шкіра в цьому віці вже не відновлюються так само швидко, як десять років тому, і ви повинні взяти це до уваги. Відмова від алкоголю може діяти як фактор омолодження, за рахунок поліпшення стану цих органів”, – констатують фахівці.

Ще одна здорова звичка 40-річних – контроль споживаного цукру і простих вуглеводів. У віці після 40 років організм втрачає здатність розщеплювати їх з колишньою активністю, що сприяє збільшенню жиру, який відкладається і разом з цим розвитку діабету. Як показують дослідження, ризик розвитку діабету збільшується на п’ять відсотків, якщо маса тіла збільшилася навіть на один відсоток.

Читайте також:  Розкрито простий спосіб схуднення

“Тому уникайте цукру і особливо глюкозного сиропу, який міститься в більшості солодощів, оскільки він дешевше цукру і має сильну солодкістю. Глюкозний сироп більш шкідливий, ніж звичайний цукор, і може особливо швидко привести до діабету”, – попередили лікарі.

Також вони радять обмежувати споживання м’яса і ковбаси, регулярно робити вправи і здійснювати прогулянки на свіжому повітрі – всі ці заходи ефективно допомагають уникнути розвитку діабету другого типу.

Окремо фахівці поділилися порадами на адресу чоловіків. У чоловіків після настання 40-річчя різко збільшується ймовірність постраждати від серцево-судинних захворювань, таких як високий кров’яний тиск, серцевий напад і інсульт.

Читайте також:  Які зміни відбудуться в організмі, якщо перестати пити каву

“Чоловікам старше 40 років важливо уникати стресу, їсти знежирені продукти, добре спати. Більшість серцево-судинних захворювань виникають через фактори, на які чоловіки цілком здатні впливати, – це куріння, діабет, високий кров’яний тиск і високий рівень холестерину”, – поділилися медики.

Що стосується жінок, після 40 років їх організм виробляє менше статевих гормонів, і багато хто це відчуває. Зокрема, стають більш сухими слизові оболонки. Експерти рекомендують жінкам використовувати спреї з морської води для зволоження слизової носа, а також очні краплі, наприклад, з гіалуроновою кислотою.