Деменція – це захворювання, у якому порушуються когнітивні здібності людини. Деменція викликає поступове погіршення розумових здібностей, пам’яті, здатності орієнтуватися у часі та просторі, впізнавати людей та предмети.

За даними порталу Harvard Health, який посилається на одне з досліджень, люди з віковою дегенерацією жовтої плями, катарактою та захворюванням очей, яке пов’язане з діабетом, можуть мати більш високий ризик розвитку деменції.

Дослідники зібрали інформацію про здоров’я приблизно 12 тис. осіб віком від 55 до 73 років, а потім спостерігали за ними протягом 15 років, відзначаючи, у кого було діагностовано деменцію та вікові захворювання очей. З’ясувалося, що ризик деменції був на 26% вищим серед людей з віковою дегенерацією жовтої плями, на 11% вищим серед людей з катарактою і на 61% вищим серед людей із захворюваннями очей, викликаними діабетом. Проте глаукома була пов’язана з підвищеним ризиком розвитку деменції.

Численні захворювання очей також підвищували ризик для людей. Ті, у кого були два захворювання очей, були схильні до більш високого ризику недоумства, ніж ті, у кого було тільки одне захворювання. Крім того, люди, які мали принаймні два захворювання очей та інші проблеми зі здоров’ям, такі як діабет, хвороби серця, інсульт або депресія, були майже втричі більш схильні до розвитку деменції.