Нарколог попередив, що часте вживання шампанського може призвести до хвороб зубів. Лікар-нарколог Валентин Скрябін попередив про шкоду для здоров’я зубів та ризик набору зайвої ваги через регулярне вживання шампанського.

Шампанське шкодить зубній емалі в силу свого складу та вуглекислого газу. А оскільки це газований алкогольний напій, то сп’яніння настає швидше, ніж при вживанні вина.

Також шампанське гальмує обмінні процеси в організмі, внаслідок чого людина, яка п’є його занадто часто, може швидко набрати надмірну масу тіла. За словами нарколога, при вживанні алкоголю організм уповільнює розщеплення вуглеводів та жирів для отримання енергії та починає метаболізувати алкоголь, тому зростає вага.

Шампанське справді сп’янює швидше, ніж звичайне біле чи червоне вино. Вчені припускають, що це відбувається через вуглекислий газ, що міститься в бульбашках, який прискорює всмоктування алкоголю в кишечнику. До речі, вуглекислий газ, який утворюється внаслідок додавання додаткового цукру та дріжджів у процесі бродіння, може також пошкодити зубну емаль. Тож майте на увазі, що регулярне вживання шампанського може поставити під загрозу здоров’я ваших зубів.