Як розповіла головлікар медичної клініки Тетяна Романенко, перш ніж поповнювати домашню аптечку, перевірте термін придатності вже наявних препаратів, оскільки немає нічого небезпечнішого, ніж прострочені ліки.

Не варто кидатися купувати і приймати все, про що говорять по телевізору і в мережі, зазначила медик. Важливо пам’ятати, що ліки може прописати тільки лікар.

– Особливо важливо: Не купуйте “про запас” антибіотики, тим більше не пийте їх “про всяк випадок” без консультації з лікарем. Це може не тільки не допомогти, але і становити небезпеку для вашого здоров’я! – сказала Романенко.

Що повинна містити кожна домашня аптечка? Це перев’язувальні засоби: бинти, антисептик, наприклад, йод і зеленка, а також жарознижуючі ліки.

– Одне з найбезпечніших — парацетамол. Ацетилсаліцилову кислоту використовувати для зниження температури у хворого не можна. При деяких інфекційних, вірусних захворюваннях прийом аспірину може бути небезпечний, – зазначила експерт.

В аптечці також повинні бути протиалергічні препарати, сорбенти на випадок проблем зі шлунком, а також ліки, рекомендовані лікарем при хронічних захворюваннях.

Раніше лікар і телеведучий Олександр Мясников нагадав, які медикаменти слід запасати вдома на час пандемії коронавірусу. За його словами, єдиними ліками, які потрібно мати в домашній аптечці абсолютно всім, є парацетамол. Решта рекомендації індивідуальні, а це — загальна.

Повторимо ще раз: будь-який лікарський засіб можна приймати тільки після консультації з лікарем. Навіть нешкідливі, на перший погляд, препарати можуть викликати індивідуальну непереносимість.