Не надто приємна новина для так званих «жайворонків», які звикли вставати вранці. Виявилося, що вони більше ризикують зіткнутися з невиліковною деменцією.

“Жайворонки” або люди, які віддають перевагу рано лягати і рано вставати, частіше ризикують захворіти старечим недоумством. До такого висновку прийшли вчені Імперського коледжу Лондона, які спостерігали більш ніж за півмільйоном людей, аналізуючи не тільки генетику, але і режим дня. З’ясувалося, що люди, у яких через гени ризик розвитку хвороби Альцгеймера був збільшений в два рази, на 1% частіше виявлялися «жайворонками» і менше спали.

Звичайно, опубліковане в журналі Neurology дослідження не означає, що ранній підйом вранці призводить до деменції. Вчені підкреслюють, що переваги по режиму дня не можуть провокувати невиліковне захворювання, але можуть бути одним з ранніх його ознак. А все через те, що привертають до розвитку старечого недоумства гени також здатні впливати і на графік сну і пробудження. Вчені і раніше спостерігали виникнення проблем зі сном у людей незадовго до початку хвороби, але вони не були впевнені, чи були ці проблеми причиною або просто раннім симптомом недуги.

Отримані висновки дозволяють припустити перший сценарій. Але для остаточного виключення другого сценарію необхідно провести додаткові дослідження. Більшість добровольців в ході дослідження були європейцями, значить, висновки не можуть застосовуватися до представників інших етнічних груп, пише The Daily Mail.