Не надто приємна новина для так званих «жайворонків», які звикли вставати вранці. Виявилося, що вони більше ризикують зіткнутися з невиліковною деменцією.

“Жайворонки” або люди, які віддають перевагу рано лягати і рано вставати, частіше ризикують захворіти старечим недоумством. До такого висновку прийшли вчені Імперського коледжу Лондона, які спостерігали більш ніж за півмільйоном людей, аналізуючи не тільки генетику, але і режим дня. З’ясувалося, що люди, у яких через гени ризик розвитку хвороби Альцгеймера був збільшений в два рази, на 1% частіше виявлялися «жайворонками» і менше спали.

Звичайно, опубліковане в журналі Neurology дослідження не означає, що ранній підйом вранці призводить до деменції. Вчені підкреслюють, що переваги по режиму дня не можуть провокувати невиліковне захворювання, але можуть бути одним з ранніх його ознак. А все через те, що привертають до розвитку старечого недоумства гени також здатні впливати і на графік сну і пробудження. Вчені і раніше спостерігали виникнення проблем зі сном у людей незадовго до початку хвороби, але вони не були впевнені, чи були ці проблеми причиною або просто раннім симптомом недуги.

Читайте також:  Дієтологи попередили про особливу небезпеку картоплі

Отримані висновки дозволяють припустити перший сценарій. Але для остаточного виключення другого сценарію необхідно провести додаткові дослідження. Більшість добровольців в ході дослідження були європейцями, значить, висновки не можуть застосовуватися до представників інших етнічних груп, пише The Daily Mail.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News