Ви, звичайно, чули, що для зміцнення імунітету в першу чергу радять вітамін С. Але насправді це тільки верхівка айсберга.

В останні кілька місяців підтримка імунітету для нас особливо актуальна. Одним з кращих заходів з профілактики поширення коронавірусу є самоізоляція, але вона негативно впливає на імунітет – знизилися фізичні навантаження, підвищився рівень стресу. Які продукти допоможуть це виправити?

Помилково вважати, що для імунітету важливий тільки вітамін С. Це важливий антиоксидант, без якого організму важко. Але це досить поширений вітамін, яким багаті багато фрукти і овочі. Особливо багато вітаміну С в шипшині, квашеній капусті, ожині, дині, брюссельській капусті, ананасі, цитрусових, болгарському перці.

Як розповіла в своєму Instagram нутриціолог Анна Єлькіна, набагато важливіше отримувати інші потрібні імунітету нутрієнти. Так, незамінний для цього вітамін D – як вважають фахівці, цього вітаміну не вистачає переважній більшості українців, як, втім, і жителям багатьох інших країн. Він міститься в риб’ячому жирі, морепродуктах, ікрі, м’ясі, молочних продуктах і яйцях.

Також важливо отримувати достатньо заліза, яке міститься в м’ясі (особливо багато його в яловичій печінці), ікрі, яйцях, гранаті, яблуках. Ще один важливий мінерал – цинк. Його можна отримати з бобових, какао, грибів, яблук і груш.

Щоб допомогти організму і зберегти сили на літо, не варто «заїдати стрес». Найкраще відмовитися від великої кількості жирної і солодкої їжі – в самоізоляції під загрозою не тільки здоров’я, але і фігура.