Було доведено, що окремі продукти харчування і напої роблять позитивний вплив на кров’яний тиск – одним з них є чай з оливкового листя, дуже ефективний для зниження високих показників.

Як повідомляє видання Express, оливкове листя здавна використовувалося як терапевтичний засіб – вони містять кілька ключових поліфенолів (олеацин, олеуропеїн) і може бути дуже ефективним в справі захисту організм від цілого ряду захворювань.

У дослідженні 2011 року спостерігалися люди з артеріальною гіпертензією 1-ї стадії, які приймали частково по 500 мг екстракту оливкового листя і частково – по 12,5-25 мг каптоприлу (препарат для лікування високого тиску) два рази на день. Через вісім тижнів обидві групи показали значно нижчі цифри артеріального тиску. Команда дослідників дійшла висновку, що “листя оливи може бути настільки ж ефективним для зниження артеріального тиску у людей з гіпертонією 1 стадії, що і каптоприл”.

Читайте також:  Неправильне чищення зубів підвищує ризик раку печінки на 75%

В іншому дослідженні 2017 року експеримент полягав у тому, що учасники з гіпертонічною хворобою 1-ї стадії, вживали щодня в одній групі екстракт оливкового листя, що містить 136 мг олеуропеїну, в іншій – плацебо. Через шість тижнів у групі оливкового листя показники тиску у випробовуваних були набагато нижчими, ніж у тих, хто приймав плацебо.

Екстракт листя оливи випускається у формі капсул і чаю. Саме такий чай може бути дуже ефективний для зниження високого тиску. Його регулярне пиття, підтвердили різні випробування на тваринах, дозволяє також уникнути ожиріння, позбутися зайвої ваги – він покращує метаболічний профіль організму, стимулює спалювання жирів. Такий же ефект дозволяє покращувати тиск – чай з оливкового листя ефективно бореться з надлишком холестерину в судинах.

Читайте також:  Облисіння незабаром почнуть лікувати