Несподівану новину повідомили фахівці університету здоров’я Лома Лінда в США. За їхніми словами, споживання молока пов’язане з підвищеним ризиком розвитку раку молочної залози у жінок.

Про дослідження популярного продукту повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.

Експерти вивчили дані про раціон харчування 53 000 здорових жінок, які спостерігалися протягом восьми років. Учасниці заповнювали спеціальні опитувальники, в яких фіксували все, що їли і пили. Вони також вказували свою фізичну активність, шкідливі звички, факти прийому гормональних та інших ліків. Була ретельно вивчена сімейна історія захворюваності на рак молочної залози, Репродуктивне здоров’я.

До кінця спостереження вчені зафіксували 1057 випадків розвитку пухлин грудей. Медики не виявили чітких зв’язків між раком і вживанням соєвих продуктів. Однак часте вживання молочних продуктів виявилося пов’язано з великим ризиком розвитку пухлин. Різниці між знежиреним і цільним молоком не виявлено.

Можливою причиною цього зв’язку може бути те, що в сучасному молоці містяться статеві гормони, що сприяють розвитку пухлин.

Відомо, що рак грудей є одним з найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок.

Раніше лікарі назвали фактори, що впливають на розвиток раку молочної залози. Однією з головних причин розвитку пухлин є прийом гормональних препаратів. Також лікарі звертають увагу на куріння, захоплення алкоголем, вплив сонця, генетичну схильність.